„Béčko“ v prvom finále neuspelo.

pridané: 10.03.2016

V sobotu 5.3. absolvovali hráči nášho „Béčka“ prvý finálový duel 2. hokejovej ligy proti Nitre.

V úvodnom zápase hranom na ľade nitrianskej arény bol začiatok stretnutia opatrný a mužstvá sa spoznávali. Prvý gól padol v 8. minúte a na smútok hŕstky hosťujúcich fanúšikov padol do Melnovej bránky. „Béčko“ stihlo vyrovnať ešte v prvej desaťminútovke, keď Potocký prekonal v presilovke brankára Púša v domácej bráne. Miernu streleckú prevahu mali domáci, ďalší gól už ale diváci v prvej tretine nevideli.

„EŠKA“ jediný krát v zápase viedla v 26. minúte, keď sa dokázal presadiť Martínek. Chlapci v červených dresoch vedenie žiaľbohu dlho neudržali. V 29. minúte domáci vyrovnali a stav bol opäť nerozhodný. V 34. minúte  domáci opäť viedli. Tarnóczy využil zaváhanie pri presilovke hostí a v oslabení poslal svoje farby do vedenia. Naši chlapci predsa stihli vyrovnať do druhého klaksónu. Legerský rovnakou mincou ako domáci vyrovnal stav stretnutia, keď sa dokázal presadiť vo vlastnom oslabení. Po dvoch tretinách bol stav nerozhodný.

V tretej tretine domáci pritlačili „Béčko“ ale Melna potvrdzoval svoje kvality. Podržal svojichvo viacerých tažkých chvíľach, ale predsa len inkasoval. V 48. minúte Daniška poslal svojich opäť do vedenia a „EŠKA“ musela dobiehať gólovú stratu. Necelých päť minút pred koncom sa to nakoniec aj podarilo. Legerský prekonal domáceho gólmana a na lavičke „Béčka“ prepukla veľká radosť. Pred záverom riadnej hracej doby dostali hostia možnosť rozhodnúť zápas v presilovke, nevyužili však ponúknutú šancu. Muselo sa predlžovať. „Béčko“ aj na začiatku pridaného času malo výhodu presilovky.

V predĺžení prišiel šok. Po úvodnom vhadzovaní sa naši hráči zle rozhodli riešiť situáciu a dovolili domácemu najskúsenejšiemu hráčovi Vasiľkovi ísť samému na Melnu a domáci hráč šancou nepohrdol. Predĺženie tak skončilo skôr, ako vôbec začalo. Po piatich sekundách sa tešili domáci hráči a našim chlapcom ostali len oči pre plač. Veľká škoda. Nitra má mečbal v sérii.

„Béčko“ sa predstaví na domácom ľade už v sobotu o 18:00. Príďte povzbudiť našich chlapcov v náročnom súboji o udržanie nádeje na víťazstvo v lige. Organizácia zápasu bude v režime, v akom fungujú zápasy "A" mužstva. Otvorená bude Hlavná Pokladňa, kde si budete môcť kúpiť lístok na zápas v cene 1,-€. Vyzbierané vstupné bude použité na chod nášho "Béčka".

2.zápas finále 2. hokejovej ligy

Sobota   12.3.  o 18:00   MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“ – HC 96 Nitra

„EŠKA“ „Béčko“ DO TOHO!!!

1.zápas finále 2. hokejovej ligy

HK 96 Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“                 5:4pp (1:1,2:2,1:1)

Stav série 1:0

Góly: 8. Ostertág, 29. Tvrdoň, 34. Tarnóczy OS, 48. Daniška, 60:05 Vasiľko OS resp. 10. Potocký (Šintaj, Tomko) PP, 26. Martínek (Bacúr, Fiala), 40. Legerský (Koniar) OS, 56. Legerský (Danko) PP

Strely: 48:32 (1:13,10:10,18:9 – 1:0)