Aj „Béčko“ v semifinále

pridané: 23.02.2016

Do semifinále 2. hokejovej ligy postúpili aj hráči mikulášskeho „Béčka“.

Hráči nášho mužstva skončili po základnej časti na treťom mieste 2. ligy skupiny Východ. Toto postavenie v tabuľke im prisúdilo za súpera vo štvrťfinále druhé mužstvo tabuľky zo skupiny Západ. Tým mužstvom bola Prievidza. Naši chlapci mali smelú ambíciu postúpiť cez prvé kolo play off.

Prvý zápas odohrali na domácom zimnom štadióne a vyhrali tesne 3:2. Zaujímavou bola určite tridsiata deviata minúta. Najskôr Kubáň upravil na 3:0, aby v priebehu 53 sekúnd bol stav v prospech Liptákov iba o jeden gól. Chlapci si už ale v nervóznej tretej tretine výhru postrážili a tak si pripísali dôležité prvé víťazstvo v sérii hranej na dva víťazné zápasy.

Odveta a prípadný rozhodujúci zápas boli na programe počas posledného víkendu v baníckom meste. Chlapci sa v zápase prezentovali poctivým, bojovným výkonom. Domáci boli v úvode zápasu o trošku aktívnejší, no „Béčko" bolo efektívnejšie. V druhej tretine sme prebrali iniciatívu a domácich prestrieľali. Napriek tomu na tabuli svietil v druhej prestávke vyrovnaný stav stretnutia. Na začiatku záverečnej tretiny sme svojou nedisciplinovanosťou ponúkli súperovi hrať presilovú hru o dvoch hráčov, Melna našťastie neinkasoval. V druhej polovici záverečnej tretiny sme sa opäť vrátili k našej hre a tlačili sme sa do zakončenia a vyplatilo sa. Tri minúty pred koncom Oravec po peknej akcii v presilovke prekonal domáceho brankára a poslal naše farby do gólového trháku, ktorý už náš súper nedokázal zmazať. „Béčko“, tak isto ako aj prvý tím, postúpilo do semifinále svojej súťaže.

V ňom sa stretne na domácom ľade už v stredu 24.2. o 18:00 s Dolným Kubínom. Príďte si dať hokejový predkrm pred veľkým semifinálovým zápasom nášho „Áčka“ proti Novým Zámkom o deň skôr a nalaďte si hokejovú náladu na súboj, ktorý zohrá „EŠKA“ na druhý deň.

Streda 24.2. o 18:00

Semifinále 2. Hokejovej ligy

MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“ vs. HK Hviezda Dolný Kubín

2. hokejová liga  štvrťfinále

1. zápas

MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“ - HC Prievidza                3:2 (1:0,2:0,0:0)

Stav série 1:0

Góly: 9. Legerský (Kubáň P., Pawelski), 29. Oravec M. (Koniar, Danko F.), 39. Kubáň P. (Legerský, Fiala) resp. 39. Mendel, 39. Štefanech

Strely: 39:32

Tresty: 4:9 + Kovalík (PD) 10min OT, Mendel (PD) 5+DKZ

Tréneri: Krátky – Mjartan

MHK 32 „B“: Melna – Bacúr, Danko F., Danko S., Fiala, Gažo, Halaj,  Koniar, Kubáň L., Kubáň P., Legerský, Martínek, Matejka, Oravec, Pawelski, Pida, Potocký, Ševčík, Školiak M.

Diváci: 142

2. hokejová liga štvrťfinále

2. zápas

HC Prievidza – MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“                3:4  (1:2,2:1,0:1)

Stav série 0:2 MHK 32 „B“ postúpil do semifinále

Góly: 3. Kovalík, 32. Mendel, 37. Holúbek resp. 14. Potocký (Kubáň P., Pawelski), 20. Oravec (Koniar, Pawelski), 29. Legerský (Koniar, Oravec), 57. Oravec (Legerský) PP

Strely: 33:41 (14:12,10:17,9:12)

Tresty: 4:5 + Legerský (LM) 10min OT, Pida (LM) 10min OT

Tréneri: Mjartan – Krátky

MHK 32 „B“: Melna – Bacúr, Danko S., Fiala, Gažo, Halaj, Koniar, Kubáň P., Kubáň L., Legerský, Martínek, Matejka, Oravec, Pawelski, Pida, Potocký, Ševčík, Šintaj, Školiak M.