Prvý zápas na Zemplíne pre Duklu

pridané: 16.02.2016

Štvrťfinálová séria prvej hokejovej ligy sa presunula na ďaleký východ republiky, do Michaloviec.

„EŠKA“ chcela zmazať svoje zaváhanie z prvého domáceho duelu. Hráči vstúpili do stretnutia pred zrakmi pätnástich fanúšikov z Liptova aktívne, tlačili sa do zakončenia a pred Trenčanovu bránku. Zaujala Piatkova strela, či kombinácia druhej formácie. Pravda bol pozorný pri Kluodovom zakončení. Gól diváci, napriek snahe oboch tímov, v prvej tretine nevideli.

Liptáci vstúpili do druhej tretiny nekoncentrovane. Stálo ich to dva inkasované góly v Pravdovej bráne. Prvý gól strelil najproduktívnejší domáci hráč v základnej časti Bánovský, keď sa medzi kruhmi dostal k opustenému puku a nekompromisne  poslal puk za Pravdov chrbát už po tridsiatich dvoch sekundách. Domácich strelený gól naštartoval a pritlačili Liptákov. Hostia tlak neuniesli a inkasovali po druhý krát. Luchnikov po peknej Drotárovej prihrávke poslal Duklu do vedenia o dva góly. Liptáci sa potom konečne prebrali a prevzali iniciatívu do svojich rúk. Prestrieľali domácich, Trenčan však držal svojich v dvojgólovom vedení. Hráči „EŠKY“ mali o čom premýšľať v druhej prestávke.

Na začiatku tretej tretiny ponúkol domáci Bašič hosťom druhú presilovú hru, a „EŠKA“ konečne znížila. Tretí útok zakombinoval, Piatka poslal peknú prihrávku Lištiakovi, a ten nekompromisne pod hornú tyčku Trenčanovej brány znížil. O minútu nato dostali aj domáci výhodu presilovky. Usadili sa v pásme Liptákov, vymenili si pár prihrávok a po jednej z nich Shangin poslal domácich opäť do vedenia o dva góly. Od modrej nechytatelnou bombou prekonal bezmocného Pravdu. Liptáci tak museli opäť doháňať dvojgólové manko. Domáci pozorne bránili a útočníci „EŠKY“ sa veľmi ťažko predierali pred Trenčana. V závere sa Liptáci snažili o zníženie, ich snaha ale vyšla naprázdno. Dokonca dovolili domácim ešte skrášliť výsledok v presilovke  o dvoch hráčov. Ďurák po Kloudovej prihrávke uzavrel skóre stretnutia a domáci sa ujali vedenia v sérii 2:1. Liptáci tak budú mať v utorok nôž na krku.

Ivan Droppa: „V prvej tretine to bol vyrovnaný hokej. Mali sme tam dáku šancu, ako aj súper. Po prvej časti hry sme boli s výsledkom ešte spokojní.  Vylúčenia v závere rozhodli. Za stavu 2:1 sme mali vyloženú šancu, ktorú sme nepremenili a následne sme dostali gól. Pevne verím, že druhý zápas v Michalovciach vyhráme. Podriadime tomu úplne všetko.

3. zápas štvrťfinále

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš                             4:1 (0:0,2:0,2:1)

Stav série 2:1

Góly: 21. Banovský (Faith, Klouda), 24. Luchnikov (Drotár, Shangin), 45. Shangin (Voronov, Luchnikov) PP, 57. Ďurák (Klouda, Drotár) PP2 – 43. Lištiak (Piatka, Laco)

Strely: 23:25 (6:8,8:11,9:6)