Hlavný sponzor
Liptovský Mikuláš - Mesto pre všetkých

34. kolo - podtatranské derby na ľade súpera

pridané: 27.01.2022

V piatok 28. januára 2022 nás čaká Podtatranské derby na ľade súpera. Stretnutie začína o 18.00 hod.

Hokejisti HK Poprad sú aktuálne na siedmej priečke v tabuľke Tipos Extraligy. Na svojom konte majú 46 bodov. Z 31 zápasov sa tešili "kamzíci" z výhry s plným počtom bodov 12 krát. Šesť bodov získali za tri výhry v predĺžení a štyri body za štyri prehraté zápasy po predĺžení.  Rovnaký počet bodov ako Poprad má ôsma Banská Bystrica, ktorá má odohratých o päť zápasov viac ako Poprad.

Zverenci trénera Neilsona si v uplynulom kole zmerali svoje sily s Nitrou. Stretnutie sa v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 3:3, o víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení, kedy dva body pre Nitru zabezpečil Šimon Nemec. Poprad tak domov odišiel z Nitry s jedným bodom. Najproduktívnejším hráčom "kamzíkov" je so 42 bodmi Patrik Svitana. V tridsiatich zápasoch vsietil 13 gólov a nazbieral 29 asistencií.

V našom tíme sa po poslednom zápase v Prešove, z ktorého sme si domov doviezli dva body za výhru v predĺžení udiali zmeny na trénerských postoch. Milana Jančušku nahradil skúsený kormidelník Peter Mikula a asistenta Pavla Paukovčeka nahradil Ján Šimko.

V tabuľke Tipos extraligy sme na poslednom mieste s 29 bodmi. Aktuálne strácame na jedenáste Nové Zámky päť bodov. Najproduktívnejším hráčom je Martin Kriška s 25 bodmi.