Prvý zápas v roku 2022 opäť proti "Baranom"

pridané: 06.01.2022

Po covidovej prestávke nás čaká prvý zápas v roku 2022, ktorý odohráme 6. januára o 17.00 hod na domácom ľade proti súperovi z Banskej Bystrice. "Barani boli zároveň našim posledným súperom v starom roku a meranie síl vyšlo v prospech súpera s výsledkom 8:1.

Hokejisti spod Urpína si v poslednom zápase starého roka pripísali na konto bod za prehru po samostatných nájazdoch so Zvolenom. Do nového roka však vstúpili víťazne, keď zdolali Poprad 7:3. Zverenci trénera Ivana Droppu majú na svojom konte 35 bodov a nachádzajú sa na desiatom mieste v tabuľke.  Z 28 zápasov brali víťazstvo v deviatich stretnutiach, dva krát zvíťazili po predĺžení a po bode si pripísali štyri krát za prehru v predĺžení. Dukla Trenčín má rovnaký počet bodov ako Banská Bystrica, ale lepšie skóre ju radí na deviate miesto. O tri body viac má Prešov na ôsmom mieste. Jedenástym tímom v tabuľke sú Nové Zámky, ktoré strácajú na "Baranov" sedem bodov.

Najproduktívnejším hráčom Banskej Bystrice je Nikita Shcherbak, ktorý má na konte 20 bodov za 5 gólov a 15 asistencií. Najlepším strelcom s jedenástimi gólmi je 27 ročný center Charles Joseph Berger.

Vzájomné zápasy sezóna 2021/2022

28.12.2021     HC ´05 Banská Bystrica vs MHk 32 Liptovský Mikuláš     8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

28.11.2021     MHk 32 Liptovský Mikuláš vs HC ´05 Banská Bystrica     1:3 (0:2, 1:1, 0:0)