HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Informácie k spomínanému jubileu 90. rokov hokeja v našom meste

pridané: 09.12.2021

Určite sa už všetci spoločne tešíte na prežitie Vianočných sviatkov v kruhu najbližšej rodiny tak, ako aj všetci naši hráči, tréneri a ostatní členovia nášho klubu. Oslava Vianoc a príchod Nového roka však so sebou prináša aj nahustený zápasový program v rámci Tipos extraligy. Práve v tomto období odohrá naše mužstvo niekoľko zápasov v špeciálnej edícií dresov, ktoré budú následne ponúkané Vám formou dražby v myšlienke pomôcť finančným príspevkom chorému 15 mesačnému chlapčekovi Vladkovi Ševčovičovi z Liptovského Petra, ktorému lekári od narodenia diagnostikovali vysokú formu hypotónie.

Pamätá si niekto z Vás dresy, v ktorých hralo naše mužstvo na prelome 60. a 70. rokov ? Práve v takýchto dresoch sa predstavia naši chalani v zápasoch koncom starého a začiatkom nového kalendárneho roka 2022.

Na základe príprav tohto jubilea k oslavám hokeja v našom meste vznikol v máji základný organizačný výbor, ktorého členmi sú:

  • Ing. Višňovská Soňa – zástupca mesta

  • Ing. Vlastimil Škandera – zástupca klubu

  • Ing. Martin Borsík – zástupca klubu

  • Mgr. Jaroslav Hric - riaditeľ mestského Múzea Janka Kráľa

  • Marián „Mako“ Székely – klubová legenda (klubový zberateľ)

Súčasťou osláv bude samozrejme aj výstava zaujímavých predmetov a zbierok v Múzeu Janka Kráľa na námestí v Liptovskom Mikuláši.

Ľadový hokej je nespochybniteľne jedným zo základných fenoménov nášho mesta. Liptovský Mikuláš vnímajú jeho zásluhou aj ďaleko za hranicami Slovenska. Preto sa naše mestské múzeum úplne prirodzene podujalo pripraviť celoročnú príležitostnú výstavu, ktorá predstaví najvýznamnejšie medzníky, úspechy a osobnosti spojené s nesmierne bohatou históriou najrýchlejšej kolektívnej hry v srdci Liptova. Pri tejto príležitosti sa obraciame na širokú rodinu priaznivcov liptovskomikulášskeho hokeja so žiadosťou o zapožičanie zaujímavých predmetov, ktoré doplnia výber z unikátnej rozsiahlej zbierky Mariána Székelyho. Spolu s „Makom“, ako autorom, pripravujeme vydanie obsažnej jubilejnej publikácie,“ spresnil Jaroslav Hric, riaditeľ mestského Múzea Janka Kráľa.