Na záver základnej časti prehra.

pridané: 08.02.2016

V poslednom zápase v základnej časti cestovala „EŠKA“ na ľad po Poľanu.

Ani nevieme ako, a základná časť sezóny 2015/2016 1. hokejovej ligy je za nami. Naši chlapci cestovali na záverečný zápas do Detvy. Trénerské duo Spišák – Droppa nechalo oddychovať pár hráčov pred najdôležitejšou fázou sezóny.

Liptáci začali aktívne, často ohrozovali domáceho Polca, gól im ale nebol dopriaty ani z vyložených šancí. Domácich prekvapili mladí útočníci „EŠKY“ dobrým pohybom. A keď Dovina v bránke hostí s istotou riešil situácie pred ním, v prvej tretine diváci gól nevideli.

Hostia aj v prostrednej tretine pokračovali vo svojej aktívnej hre, a tentoraz už s gólovým efektom. V 30. minúte  zakombinovala tretia formácia Liptákov a Piatka po Lacovej nahrávke prekonal Polca v domácej bránke. V druhej tretine prišiel nešťastný moment pre brankára Dovinu, ktorý si pri zákroku privodil zranenie v spodnej časti tela a musel ho vystriedať náhradný brankár. Liptákom boli stále aktívnejší, gólovo sa ale stihli domáci dotiahnuť ešte v prostrednej tretine. V 33.minúte Predajniansky od modrej poslal puk za Dzuroškou chrbát. Do kabín tak išli mužstvá rovnako ako v prvej prestávke bok po boku.

V tretej tretine domáci na Liptákov zatlačili a dokázali aj skórovať. V 43.minúte sa Parkhousovi na dvakrát podarilo prekonať Dzurošku a domáci tak prvý krát v zápase viedli. O tri minúty domáci svoj náskok zveľadili. Balko poslal bekhendovou strelou domácich do dvojgólového vedenia. Liptáci potom mohli znížiť, dobrú šancu mal Oško, Oravec či Kadlubiak, kontaktný gól ale nepadol. Domáci si v závere svoju výhru postrážili a pripísali si do tabuľky tri body, ktoré im zaručili štvrté miesto po základnej časti.

Róbert Spišák: "Dnešné stretnutie sa odohralo vo vysokom tempe. Moje mužstvo hralo celé stretnutie len na tri päťky. Spokojný som bol úplne s prvými dvoma tretinami. V niektorých fázach sme mali na vrh. V druhej tretine sme sa mohli dostať viac ako do jedno gólového vedenia, čo sa nám nepodarilo. V tretej časti domáci, ktorý ešte hrali o štvrté miesto nás zatlačili. Išlo im o veľa. Viacej ako prehra ma mrzí pred play-off zranenie brankára Dovinu."

HC Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                            3:1 (0:0,1:1,2:0)

Góly: 33. Predajniansky (Síkela, Srnka), 43. Parkhouse (Kanaet, Graham), 46. Balko (Šechný, Buda) – 30. Piatka (Laco, Gula)

Strely: 36:44 (11:17,11:15,14:12)