Na Spiši úspešná „EŠKA“.

pridané: 03.02.2016

Liptáci cestovali v rámci 42. kola za svojim súperom do neďalekej Spišskej Novej Vsi. V zápase boli favoritmi, očakával sa vyrovnaný a bojovný súboj.

Liptáci začali ako z veľkej knihy. V druhej minúte sa presadil Lichanec a otvoril gólový účet stretnutia. Asistenciu si pripísali Burzala a Uram. V šiestej minúte udreli Liptáci po druhýkrát. Dokázala sa presadiť tretia formácia s úspešným strelcom, Lacom. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú. Dobrú pozíciu na zmenu stavu nevyužili domáci počas prvej presilovky v zápase. Na druhej strane Lištiak, sám pred Orčíkom, neuspel. Domáci trestali v úplnom závere tretiny a to dokonca dvakrát. V 19. minúte Bylina znížil na rozdiel jedného gólu. Liptáci si svojou nepozornosťou vykoledovali aj vyrovnávajúci gól, ktorý prišiel o 49 sekúnd po tom prvom. Krempaský vyrovnal stav stretnutia a po prvej tretine boli mužstvá bok po boku.

V hosťovskej šatni muselo byť dusno. Vedenie „EŠKE“ našťastie prinavrátil Uram gólom v prvej minúte druhej tretiny. Liptáci boli o poznanie aktívnejší a vytvárali si dostatok streleckých pokusov, no nedokázali poslať puk za chrbát dobre chytajúceho Orčíka. Ďalšie góly predsa len prišli, ale až v závere tretiny. Najprv dokázali Liptáci navýšiť svoj náskok. V 39. minúte sa druhýkrát v zápase presadil Lichanec. Opäť svojou zbytočnou nepozornosťou o svoj dvojgólový náskok prišli. Dve sekundy pred koncom tretiny potrestal Vartovník nedôslednosť hráčov „EŠKY“. V druhej prestávke boli hostia  aspoň o trošku spokojnejší.

Do záverečnej tretiny nastúpili hostia s vedomím neinkasovať. Vyrovnaný priebeh tretiny, rovnako ako celého zápasu ukázal, že medzi mužstvami v prvej lige nie sú tento rok priepastné rozdiely. „EŠKA“ má vo svojom kádri dostatok skúsených hráčov, ktorí takéto zápasy zvládajú dotiahnuť do úspešného konca. Aj na Spiši sa v poslednej dvadsaťminútovke domáci nedostávali k puku, ktorý držali hosťujúci hráči. Pravda v bránke Liptákov chytil čo mal a „EŠKA“ si tak pripísala do tabuľky ďalšie tri body.

Ivan Droppa: „Svojou nepozornosťou a nedisciplinovanosťou na konci prvých dvoch tretín sme si zbytočne skomplikovali situáciu. V záverečnej tretine sme už umne držali výsledok a nedovolili sa vrátiť domácim do zápasu.“

HK Spišská Nová Ves – MHK 32 Liptovský Mikuláš                    3:4 (2:2,1:2,0:0)

Góly: 19. Bylina (Vartovník, Findura), 20. Krempaský (Koky, Kramár), 40. Vartovník resp. 2. Lichanec (Uram, Burzala), 6. Laco (Lištiak, Kadlubiak), 22. Uram (Laco, Nadášdi), 39. Lichanec (Uram, Nadášdi)

Strely: 29:30 (13:10,8:14,8:6)

Tresty: 3:4

Tréneri: Křemen – Spišák

HK Spišská Nová Ves: Orčík – Pacalaj, Bdžoch, Horváth, Hrubý, Kramár, Osuský, Bylina, M. Findura, Giľák, Hamráček, Ištocy, Koky, Krempaský, Lapšanský, Lesňák, Môcik, Ondov, Vartovník.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pravda – Burzala, Gula, Kadlubiak, Krčula, Mezovský, Nádašdi, Oravec, Oško, Bartík, Brezniak, Cibuľa, Jabrocký, Kuric, Laco, Lichanec, Sukeľ, Števuliak, Uram, Lištiak, Piatka.

Rozhodcovia: Kalina – Bogdaň, Riš

Diváci: 350

Najbližšie sa "EŠKA" predstaví domácim priaznivcom v piatok, 5.2. o 17:00 proti Novým Zámkom.