S Prešovom výhra na nulu.

pridané: 29.01.2016

Liptáci si postrážili tretiu priečku pred svojím dnešným súperom.

„EŠKA“ začala svižne, tlačila sa pred Martona, ale dlho nevedela nájsť recept na obranu hostí. V 13. minúte si Laco zasekol obrancu, a vyslal nebezpečnú strelu s medzikružia, ktorú Marton kryl. V 15. minúte sa Jabrocký na modrej odpútal od svojho strážcu ale na Martona nevyzrel. Zaujalo aj zakončenie Kurica či Lichanca, gól sme ale v úvodnej tretine nevideli.

Gólové suchoty preťal v 22. minúte Burzala. Krásnym pohybom si vypýtal puk a Uram mu ho ešte krajšie nahral pred bránku. Burzala oku lahodiacu akciu zakončil pomedzi nohy brankára. V 26. minúte mohli Prešovčania vyrovnať, domácich podržal Pravda. Pri Kadlubiakovom vylúčení opäť Pravda, po Obšutovej strele, vytiahol krásny semafor.  V 33. minúte sa Laco natlačil od mantinelu pred bránu, puk skončil v lapačke Martona. V 36. minúte Sukeľ spálil tutovku po Uramovej nahrávke do prázdnej brány. V 36. minúte si išiel na trestnú lavicu sadnúť Tkáč a Liptáci dokázali expresne využiť ponúknutú výhodu. Mezovský doklepol puk do siete po trme – vrme pred bránkou hostí. Domáci tak viedli o dva góly. Aj keď tomu tak po druhej tretine nemuselo byť. Najlepší hráč hostí v zápase, Jaro Obšut, v 38. minúte spálil veľkú šancu na zníženie.

V tretej tretine si Liptáci umne držali náskok. Dokázali eliminovali najproduktívnejšieho hráča ligy Halása, ktorý mal pár svetlých momentov, ale bez gólového efektu. Hostia sa nedokázali gólovo presadiť cez dobre fungujúcu obranu Liptákov. Domáci nepripustili žiadnu drámu v závere, nedovolili trénerovi Bartánusovi odvolať brankára a pripísali si na konto dôležité víťazstvo.

Ivo Droppa: „Hrali sme dobre, je škoda že sme nepremenili viac z toho množstva šancí, bolo by to pokojnejšie. Myslím si ale, že sme boli lepším mužstvom.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Prešov Penguins                      2:0 (0:0,0:2,0:0)

Góly: 22. Burzala (Uram, Sukeľ), 37. Mezovský (Cibuľa, Jabrocký)

Strely: 42:20 (13:5,16:9,13:6)