V Trnave za tri body.

Liptáci boli v zápase favoriti a svoju rolu potvrdili víťazstvom o tri góly.

V prvej tretine domáci mierne zaskočili Liptákov, mali trošku lepší pohyb ako súper, góly ale dávali hostia. V deviatej minúte rutinérsky otvoril skóre najproduktívnejší hráč „EŠKY“ Marek Uram, po Burzalovej nahrávke. Liptáci vyčkávali na svoje šance a v dvanástej minúte Lichanec zvyšoval náskok hostí. Domáci potom mali šancu znížiť v dvoch presilovkách, stav na tabuli po prvej tretine ale ukazoval nulu na konce domáceho mužstva.

Zo začiatku druhej tretiny sa karta obrátila, a výhodu presilových hier mali hostia. Na konci druhého vylúčenie domáceho hráča Burzala  prestrelil všetko pred sebou, a Hála sa pobral na striedačku. Liptáci potom ale opäť ponúkli Trnave početnú výhodu, a domáci tentokrát skórovali. Po Barinkovej prihrávke Reho znížil opäť na rozdiel dvoch gólov. Hostí inkasovaný gól ale nerozhádzal. Prebrali iniciatívu a svojho súpera v prostrednej tretine prestrieľali. Do kabín išli veselší hráči „EŠKY“.

V záverečnej tretiny sa domáci snažili dostať na gólový dostrel súpera, Liptáci si ale náskok umne strážili. Nepúšťali domácich hráčov pred Pravdu, ktorý pôsobil v zápase istým dojmom. Domáci sa v záver zápasu odhodlali, aj napriek dvojgólovému manku, k hre bez brankára. Na začiatku poslednej minúty stratili puk, ktorý získal Uram a svojim druhým gólom v zápase uzavrel skóre. Liptáci si tak pripísali do tabuľky ďalšie body.

Liptáci sa najbližšie predstavia na domácom ľade proti Prešovu. V piatok 29.1. o 17:00.

"EŠKA" DO TOHO!!!

HK Gladiators Trnava – MHK 32 Liptovský Mikuláš                     1:4 (0:2,1:1,0:1)

Góly: 27. Reho (Barinka) – 9. Uram (Burzala, Lichanec), 12. Lichanec (Nádašdi, Sukeľ), 26. Burzala (Lichanec, Uram) PP, 60. Uram (Burzala, Nádašdi)

Strely: 32:33 (16:8,7:14,9:11)