Na slovíčko so Samelim Venteläm

pridané: 06.09.2021

Sameli Ventelä 27-ročný fínsky obranca, narodený v Hämeenline. Prvým pôsobiskom fínskeho obrancu mimo rodnej krajiny boli Michalovce. V sezóne 2019/2020 odohral za Michalovce 52 zápasov s bilanciou 3 góly a 19 asistencií. V ročníku 2020/2021 nastúpil za Michalovce do 24 zápasov, kde získal 6 kanadských bodov za 3 góly a 3 asistencie. Jeho hokejová cesta smerovala na zvyšok sezóny do švédskeho klubu Nybro Vikings IF, kde odohral 15 stretnutí.

 

Kedy si sa dozvedel o záujme nášho klubu a tým aj možnosťou opäť pôsobiť v najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku?

"Môj agent mi prvýkrát o možnosti hrať vo vašom klube zavolal v priebehu mesiaca júl a predostrel konkrétne podmienky. Veľmi rýchlo sme sa dohodli spoločne s vedením klubu a stal som sa vašim hráčom."

Ako zatiaľ hodnotíš priebeh prípravy a prípravné zápasy, ktoré ste doteraz odohrali?

"Myslím si, že tréningový proces je nastavený správne. V predošlých týždňoch boli tréningy riadna drina. Teraz sa už zameriavame aj na jednotivé herné situácie a systém, ktorým sa chceme prezentovať. Ten sa nám myslím dobre ukazuje aj v prípravných zápasoch. Avšak do prvého súťažného stretnutia musíme veľa vecí doladiť."

Aké sú tvoje osobné ambície v nasledujúcej sezóne?

"Chcem odohrať doposiaľ najlepšiu sezónu v tejto lige, čo znamená zodpovedne si plniť defenzívne úlohy, ale aj byť produktívny a pomôcť mužstvu k cieľom, ktoré sme si stanovili."

V tejto súvislosti nám môžeš prezradiť, ako by si charakterizoval svoju hru na ľade?

"Myslím si, že som dobrý korčuliar s citom pre hru. Mám rád aktívnu a útočnú hru."

Teraz trošku mimo hokeja. Páči sa Ti mesto Liptovský Mikuláš a jeho centrum?

"Tým, že bývam v centre mesta, tak samozrejme, že veľmi rád idem pozrieť aj iné miesta ako zimný štadión. Mesto Liptovský Mikuláš je veľmi pekné. Na zimný štadión to mám blízko a to mi veľmi vyhovuje."

Čo vravíš na slovenskú kuchyňu?

"Ochutnal som už veľa tradičných slovenských jedál, ale musím priznať, že nie som najväčší fanúšik vašej gastronómie."