HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Na slovíčko s Tomášom Urbanom

pridané: 30.08.2021

Tomáš Urban je 36-ročný rodák z Ostravy, hokejovo vyrastal v HC Sparta Praha. Ako prezradil k hokeju ho priviedli rodičia, hlavne maminka. Jeho hokejová cesta začala v krajských ligách a postupne sa dostal až do extraligy. V českej extralige pôsobil v kluboch HC Bílí Tygři Liberec, Mladá Boleslav, na Slovensku okúsil extraligu za tím HC Nové Zámky. Uplynulú sezónu pôsobil v prvoligovej Žiline.

Prečo si sa rozhodol práve pre MHk 32 Liptovský Mikuláš?

"V prospech Liptovského Mikuláša rozhodlo to, že poznám pána trénera Milana Jančušku, pod ktorým som už hrával. Po sezóne mi zavolal a prezradil mi víziu a cestu akou sa chce Liptovský Mikuláš uberať. Veľmi sa mi to páčilo, tak som sa rozhodol, že to podpíšem."

Ako hodnotíš prebiehajúcu predsezónnu prípravu?
"Predsezónnu prípravu hodnotím kladne. Je to dobre nastavené. Všetko, čo robíme má hlavu aj pätu, aj keď je to trošku nepríjemne bolestivé, ale keď chceme splniť cieľ, tak iná cesta ani neexistuje."Vyzerá to na dobrú partiu v tíme. S kým si najviac rozumieš? Poznal si niekoho zo spoluhráčov už skôr?

"Vyzerá to na super partiu, ktorá si pomaličky sadá. Verím, že budeme ťahať spolu za jeden povraz. Ja nemám problém asi s nikým, ale teraz si už rozumiem skôr so staršími hráčmi. Z predchádzajúceho obdobia poznám Tomáša Vošvrdu. Hrali sme dlho spolu v Liberci. S Jurajom Juríkom a Petrom Obdržálekom som hral v Nových Zámkoch a niektorých chlapcov som poznal len ako súperov."

Ako by si charakterizoval svoju hru?
"Myslím si, že dokážem vybojovať dosť pukov počas oslaboviek alebo v presilovkách v predbránkovom priestore."

Aký bol doteraz tvoj najsilnejší hokejový zážitok?

"Mojim doteraz najsilnejším hokejovým zážitkom bola pozvánka do Českej reprezentácie."

Čo by si robil, ak by si nehral profesionálny hokej?

"Keby som nehral hokej, tak by som určite robil iný šport, alebo by som bol trénerom."

Tvoja prezývka?
"Urby :)"

Tvoj odkaz pre fanúšikov?
"Fanúšikom by som odkázal, aby nám držali palce, veľmi nahlas nám fandili a chodili podporovať na zápasy, pretože ich budeme dosť potrebovať. Verím, že im za to ukážeme skvelý hokej."