Na slovíčko s Marekom Hovorkom

pridané: 13.07.2021

Spomínaš si na svoje hokejové začiatky? Kto ťa k hokeju priviedol?

K hokeju som sa dostal asi úplne najjednoduchšou cestou, pretož môj otec hrával hokej a už ako malé dieťa som pravidelne chodil do kabíny. Bol som prakticky klasické kabínové dieťa.

 

V Liptovskom Mikuláši si na začiatku svojej hokejovej kariéry strávil pár sezón. Ako si na toto obdobie spomínaš? 

Bolo to veľmi pekné obdobie. Zažil som tam ako mladý chalan veľa vecí a spoznal veľa dobrých ľudí.

 

Ako by si charakterizoval svoju hru?

Myslím si, že moja hra bola vždy charakteristická energiou a zápalom do hry pretože nenávidím prehry.

 

Uplynulú sezónu si okúsil aj Poľskú ligu, aká bola?

Poľská liga bola velmi špecifická pre mňa. Dlhšiu dobu som si zvykal na určité veci a priznávam, že miestami to pre mňa nebolo ľahké. Ale tým, že sme mali kvalitné mužstvo a vyhrali sme všetko čo sa dalo v sezóne, tak to postupom času hodnotím ako veľmi dobrú sezónu. Do ligy prišlo dosť kvalitných cudzincov a úroveň ligy išla určite hore.

 

Prečo Liptovský Mikuláš, čo rozhodlo? Mal si iné ponuky?

Do Mikuláša som sa rozhodol ísť z toho dôvodu, že poznám prostredie a ľudí, ktorí tu hokej robili ešte za doby, keď som tu hrával ako mladý chalan. Naše jednanie bolo veľmi rychle a korektné.

 

Prvé dojmy po podpise zmluvy? Aké sú Tvoje tímové a osobné očakávania od novej sezóny. 

Moje dojmy sú asi také, ako pri podpise nového kontraktu, čiže som plný očakávania a samozrejme sa teším na staronových aj nových ľudí, ktorých spoznám. Môj cieľ je prilákať našou a tým pádom aj mojou hrou čo najviac ľudí na zimný štadión a potešiť ich postupom do play off.

 

Čo hovoríš na doterajšie podpísané mená a na trénerov?

Som plný očakávania. Určite má mužstvo vyššiu kvalitu ako minulú sezónu. Rozhodne ale nie je dôležité aká zostava je na papieri, pretože zápas sa hrá na ľade a nie keď sa píše zostava na zápas. 

 

Najsilnejší hokejový zážitok? 

Tých krásnych zážitkov som mal za svoju kariéru už dosť, ale vynikajú dva. Finále na MS 2012 a účasť na olympiáde.

 

Kde sa Ti doteraz najlepšie hralo? 

Ťažko vypichnúť jedno miesto kde sa mi najlepšie hralo. Všade som zažil pekné chvíle. Napríklad veľmi sa mi páčilo v Pardubiciach.

 

Čo by si odkázal fanúšikom Liptovského Mikuláša? 

Fanúšikom prajem hlavne, aby kompetentní povolili bezproblémový vstup pre nich na zimné štadióny, aby si mohli zas po dlhej dobe poriadne zafandiť a byť nám veľkou oporou počas sezóny. Verím, že my ich našimi výkonmi opäť prilákame na zápasy.