HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Siedmy úspešný zápas v sérii! + FOTO

pridané: 15.01.2016

Na Liptov zavítal súper z Vihorlatu. Aj Humenčania odišli s dlhým nosom.

Liptáci mali ťažší rozbeh. Nedokázali sa dostať do tempa, a keď v piatej minúte využil prečíslenie dva na jedna Bylina, dal sa vetriť vyrovnaný priebeh stretnutia. Humenskí hráči boli po strelenom góle pri chuti. Z ďalšej akcie trafili brvno Pravdovej brány. V polovici tretiny mal dobrú šancu na vyrovnanie Jabrocký po peknej individuálnej akcii, stroskotal však na Volentierovi.  V jedenástej minúte konečne "EŠKA" vyrovnala. Piatka dorazil za chrbát Kadlubiakovu strelu, ktorá Volentierovi prepadla za chrbát. Do konca tretiny sa bojovalo o každý centimeter ľadu, šance sa rodili ťažko, a tak v prvej prestávke bol stav vyrovnaný.

Druhá tretina začala vylúčením hostí. V početnej výhode poslal Uram Liptákov do vedenia. Po buly si vytiahol puk spomedzi nôh hráčov na vhadzovaní a poslal puk do siete popod vyrážačku Volentiera.  V 24. minúte vyslal dobrú strelu Lištiak. Na opačnej strane zazvonila tyčka po Markušovej strele. Pri Oravcovom vylúčení v 27. minúte podržal svoje mužstvo Pravda. Tesne po presilovke dokázali hostia predsa vyrovnať. Využili tlak zo skončenej presilovky, Nagy sa natlačil pred bránku, puk síce stratil, ale v skrumáži sa najlepšie  zorientoval Mihalič a bolo opäť vyrovnané. V 31. minúte Pravda opäť podržal domácich pri samostatnom nájazde hostí. O minútu Lichanec vzal zodpovednosť na svoje plecia a domácich opäť poslal do vedenia. Po ľavej strane sa dostal do pásma, tiesnený vystrelil spoza obrancu a pod lapačkou našiel cestu, aby sa puk dostal do siete. Ani v druhej prestávke nebolo ani jedno mužstvo vo vedení. Blaško  v 38. minúte strelou nad vyrážačku prekonal Pravdu a stav bol rovnako vyrovnaný, ako po prvej tretine.

Liptáci chceli v tretej tretine nakloniť misky váh na svoju stranu. Tlačili sa od úvodného buly pred Volentiera a v 44. minúte sa im ich snaha vyplatila. Cibuľa obkorčuľoval bránku, natlačil sa pred Volentiera a popod jeho betón poslal puk do siete.  O minútu neskôr už mohlo byť skóre o dva góly. Lištiak trafil z prvej po Piatkovej nahrávke iba brvno. Bojovný priebeh stretnutia pokračoval a šancí bolo ako šafranu. Hostia sa v závere odhodlali k hre bez brankára a túto šancu využil Sukeľ na uzavretie skóre stretnutia.

Róbert Spišák: ,,Dnes sme podali najslabší výkon v sezóne. Body sme dnes doslova vydolovali. Boli sme málo agresívni, viazla nám súhra, no som rád, že body ostali doma."

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHK Humenné                      5:3 (1:1,2:2,2:0)

 

Góly: 11. Piatka (Kadlubiak, Laco), 23. Uram (Sukeľ), 32. Lichanec (Sukeľ, Holiga), 44. Cibuľa (Kadlubiak), 60. Sukeľ (Uram) – 5. Bylina (Segľa, Vartovník), 29. Mihalič (Nagy), 38. Blaško (Nagy, Roháčik)

Strely: 34:30 (14:11,11:14,9:5)

Tresty: 3:3 + Šeliga (HU) 10min. OT + DKZ

Tréneri: Spišák - Kardoheli

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš: V. Pravda – Krčula, Mezovský, Burzala, Nádašdi, F. Oravec, Kadlubiak, I. Oško, Holiga – Brezniak, J. Kuric, J. Cibuľa – J. Sukeľ, Lichanec, Uram – A. Laco, Piatka, Lištiak – Bartík, Jabrocký, Gápa ml.

MHK Bemaco Humenné: Volentier – T. Devečka, Hopkovič, Šeliga, Roháčik, Grega, Horváth – Ma. Segľa, Bylina, L. Vartovník – M. Marcinko, A. Dmitrijev, B. Krempaský – Mihalič, Marek Nagy, Blaško – Renčok, D. Markuš, Borecký.

 

Rozhodcovia: Babeliak – Ľ. Šoltés, Štofančík

Diváci: 629