Poprad víťazne

pridané: 19.03.2021

V podtatranskom derby na liptovskom ľade boli úspešnejší hostia spod Vysokých Tatier.

Favorit začal aktívne a dokázal otvoriť aj skóre zápasu. V siedmej minúte sa s veľkou dávkou šťastia presadil Hasčák, keď puk doputoval za Bátoryho chrbát po odrazení od Droppovej prilby. Druhý gól padol až v úplnom závere prvej tretiny, keď opäť Haščák prepálil Bátoryho. Puk sa opäť aj vďaka našej nešikovnosti poodrážal až na Haščákovu hokejku priamo medzi kruhy a pre takého kanoniera už nebol žiadny problém prestreliť všetko pred sebou.

Druhá tretina zlomila našim chlapcom väz, keď sa hostia stihli v rozmedzí piatich minút trikrát presadiť a rozhodnúť o osude stretnutia. Paločko, Jevoš a Preisinger dopravili puk do siete. V polovici zápasu peknou strelou z medzikružia Rudo Huna vsietil gól našich farieb, a tak sa do kabín išlo aspon s trošku lepšou náladou.

Tretia tretina priniesla jeden gól. Na našu radosť si gólovú radosť zopakoval opäť Rudo Huna, keď dorazil puk do siete po Štrauchovej strele. Poprad dohral zápas v pokludnom tempe a pod Vysoké Tatry si odviezol všetky body.

V nedeľu ukončíme tento ročník extraligy domácim zápasom proti Miškovcu.

Tipos extraliga

49. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad                               2:5 (0:2, 1:3, 1:0)

Góly: 30. Huna (Uhrík, Štrauch), 46. Huna (Štrauch, Uhrík) – 7. Haščák (Višnevskij, Livingston) PP, 20. Haščák (Bjalončík, Drgoň), 23. Matej Paločko (Bjalončík), 28. Jevoš (Haščák, Brejčák), 28. Preisinger (Tavi, Višnevskij)

Strely: 21:37