Rozhodli naše nevyužité šance + FOTO

pridané: 01.03.2021

V zápase proti Novým Zámkom sme napriek viacerým dobrým šanciam strelili iba jeden gól.

Na súpera sa naši chlapci dobre pripravili a prvú tretinu umne bránili stredné pásmo a pred bránkové priestory a vyrážali do nepríjemných protiútokov. V šiestej minúte sme si zahrali prvú presilovú hru, ale aj napriek tlaku sme nedokázali vsietiť úvodný gól. Kozel v našej bránke bol pozorný a do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu.

Druhá tretina troška zmenila priebeh zápasu, keď skúsenejší hostia sa začali viac tlačiť do našej tretiny a vytvorili si aj šance. V 25. minúte Feretov nahodený puk od modrej tečoval Holenda a otvoril skóre. Naši chlapci sa následne vzpružili a vytvorili si šance na vyrovnanie. Veľká šanca dvojice Štrauch – Nemec, či Uhríkova strela z medzikružia volali po góle. Bohužiaľ, gólový efekt sa nedostavil. Zlomový moment prišiel v závere tretiny, keď v presilovke tesne pred návratom Uhríka na ľadovú plochu hostia po peknej kombinácii navýšili svoje vedenie a do kabín tak išli s dvojgólovým vedením.

Odhodlanie našim chlapcom v tomto zápase určite nechýbalo. Aj v tretej tretine sa snažili vsietiť kontaktný gól. Tlačili sa pred bránku súpera ale hosťujúci brankár ukázal niekoľko vynikajúcich zákrokov. A tak prišiel trest. Naši chlapci pozabudli na zadné vrátka a Västilä v protiútoku spomedzi kruhov, kam dostal prihrávku do druhej vlny, vymietol horný roh našej bránky. Následne prišla naša presilovka, ale opäť bez gólového efektu. V polovici tretiny sme ubránili oslabenie. Iskierku nádeje nám vykresali dve presilovky v krátkom slede. Využiť sa nám však podarilo až tú druhú v 58.minúte, keď Rudo Huna tečoval Štrauchovu strelu. V závere nás už hostia nepustili ani ku hre bez brankára a z ľadu sme odišli s dvojgólovým mankom.

V utorok pricestujú na Liptov Hráči z Trenčína.

Tipos Extraliga

43. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky                     1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 58. Huna (Štrauch, Surový) – 25. Holenda (Fereta, Doggett), 39. Iacobellis (Varga, Jurík), 48. Västilä (Iacobellis, Doggett)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Bátory) – Kurali, Nemec, Mezovský, Pavúk, Rusina, Valtola, Droppa, Kapičák – Štrauch, Surový, Huna – Kiss, Oško, Michalík – Haluška, Uhrík, Vybiral – Kalousek, Parobek, Dunčko

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Roman, Clarke, Holenda, Fereta, Petrík, Šeliga – Doggett, Iacobellis, Števuliak – Obdržálek, Seppanen, Okoličány – Majdan, Jurík, Varga – Rogoň, Ondrušek, Zahradník

Rozhodca: Milan Adamec, Peter Lokšík – Juraj Šefčík, Andrej Bogdaň – Juraj Konc st.