Škoda druhej tretiny

pridané: 26.02.2021

Tri inkasované góly v druhej tretine rozhodli.

Prvá tretina priniesla pre diváka pozerateľný hokej v dobrom tempe. Naši chlapci zvládli v prvej päťminútovke ubrániť oslabovú hru a následne aj oni pár krát ohrozili Trenčanovu bránku. V pätnástej minúte sme aj my mali možnosť presilovky, avšak, aj napriek poskakujúcemu puku pred odkrytou bránkou Zvolena sme nedokázali vsietiť otvárací gól. Ten nepadol ani v závere tretiny pri našom oslabení, a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Otvárací gól prišiel v druhej minúte prostrednej tretiny, keď hosťujúci hráči využili presilovú hru, ktorú sme im zbytočne darovali. Presadil sa Mikuš. Ten istý hráč v 26. minúte navyšoval skóre, keď po zbytočnej strate puku osamotený na pravom kruhu prestrelil nášho brankára. Naši chlapci v druhej tretine zaostali za výkonom z tretiny úvodnej. Výsledkom toho bol aj tretí gól v našej sieti, keď sa po nešťastnej strate puku po tom, ako Surový pri strele zlomil hokejku dostal do úniku Chlepčok a nekompromisne vymietol ľavý horný roh našej bránky. Rozdielom troch gólov sa tak skončila druhá tretina.

Do tretej tretiny sme vstúpili lepšie, ale ani to neodvrátilo ďalšiu oslabovú hru, v ktorej sme bohužiaľ inkasovali štvrtýkrát. Hra následne nabrala do svojho priebehu veľa nepresností na jednej či druhej strane. V 52. minúte sa aj nám podarilo konečne prekonať brankára Trenčana. V presilovke si svoje miesto medzi kruhmi našiel mladý Michalík a na dvakrát po nahrávke ďalšieho mladíka Kissa spoza bránky zmiernil naše manko na súpera. Do konca zápasu sme ešte absolvovali dve presilové hry, tie však zostali bez väčšej šance a tak sme tento zápas prehrali o tri góly.

V nedeľu privítame súpera z Nových Zámkov.

Tipos Extraliga

42. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen                            1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 52. Michalík (Kiss, Oško) PP – 22. Mikúš (Hraško, Puliš) PP, 26. Mikúš (Kelemen, Melancon), 33. Chlepčok, 45. Stupka (Melancon) PP

Strely: 14:47

Tresty: 5:5 + Nemec (LM) 10min NEŠPS, Parobek (LM) 10min VRAZ

Presilovky: 1:2

Vhadzovania: 40:29

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel – Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Kapičák, Droppa – Huna, Surový, Štrauch – Michalík, Oško, Kiss – Vybíral, Uhrík, Haluška – Dunčko, Parobek, Kalousek

HKM Zvolen: Trenčan – Melancon, Betker, Meliško, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala, Babeliak – Kelemen, Mikúš, Bondra – Puliš, McPherson, Nuutinen – Kolenič, Zuzin, Stupka – Chlepčok, Gubančok, Marcinek

Rozhodca: Žák, Valach – Janiga, Bogdaň