Jeden gól na body nestačí

pridané: 17.02.2021

​V 39. kole sme na domácom ľade privítali Miškovec.

Zápas začal vo svižnom tempe. Pred uzávierkou prestupov opustili náš káder šiesti chlapci. Do rodnej domoviny sa vrátili piati kanadský hráči a Marcel Petran prikývol na ponuku Košíc. Šancu v zostave dostalo niekoľko mladých odchovancov. Aj napriek tomu sme v prvej tretine videli hokej zo strany na stranu a naši chlapci sa snažili tlačiť do bránky. V úvode sme si zahrali aj presilovku, avšak bez efektu. V siedmej minúte sme inkasovali zbytočný gól, keď si naši obrancovia nepostrážili hráča, ktorý im zakorčuľoval za chrbát, tam dostal adresnú prihrávku a v samostatnom nájazde nedal Kozelovi v našej bránke šancu. Následne sme opäť mali výhodu presilovky, aj tentokrát však bezúspešne. Viac gólov v úvodnej tretine nepadlo a tak sme po úvodných dvadsiatich minútach prehrávali najtesnejším rozdielom.

Druhá tretina bola ako cez kopirák tej úvodnej. Hokej hore – dole v viacerými nepresnosťami na obidvoch stranách. Gól v našej sieti v siedmej minúte, hneď na to naša presilová hra bez gólového efektu. Do konca tretiny diváci opäť viac gólov nevideli a tak po dvoch tretinách sme prehrávali o dva góly.

Tretia tretina bohužiaľ priniesla dva góly v našej sieti. Až keď hostia viedli o štyri góly tak sa konečne dočkali aj naše farby, keď v presilovke Štrauch z ľavého kruhu prestrelil uzimeného brankára hostí. Konečný výsledok stretnutia bol teda 1:4.

Najbližšie k nám v piatok pricestuje Detva a v nedeľu Košice.

Tipos Extraliga

39.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Miškovec                      1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 56. Štrauch (Kurali, Ru. Huna) PP – 7. Walker (Osterberg, Vojtkó), 27. Magosi (Galanisz, Csányi), 43. Göz (Osterberg, Rundkvist), 46. Galanisz (Szirányi, Anderson)

Strely: 27:32