Veľké víťazstvo + VIDEO

pridané: 30.01.2021

Po dvanástich rokoch víťazstvo nad Slovanom Bratislava.

Túto dlhočiznú sériu samozrejme spôsobilo aj naše pôsobenie v prvej lige a pôsobenie Slovana v Kontinentálnej hokejovej lige.

Prvá tretina priniesla svižný hokej. Slovan dobre korčuľoval a bol v prvej polovici tretiny lepší. Mal k dispozícii aj presilovú hru, ani v nej ale nepadol prvý gól. Otvárací gól stretnutia napokon vsietili naši chlapci. V predbránkovom priestore sa v trinástej minúte presadil Michalík. Bohužiaľ, už o pár sekúnd bolo vyrovnané, keď mladý Uram zostal nepokrytý medzi kruhmi a prestrelil Kaarlehta. Našich chlapcov poslal opäť do vedenia Robertson, ktorý prestrelil od modrej čiary priamo z vhadzovania všetko pred sebou. Do kabín sa išlo za stavu 2:1 pre Mikuláš.

Druhá tretina priniesla po jednom góle na každej strane. Ako prvý sme sa presne trafili my, keď Lištiak sa pekne pred bránkou počas presilovky uvoľnil a bekhendom prekonal brankára. Do kabín sme ale išli opäť iba s jednogólovým náskokom, nakoľko O'Donnell po chybe v našej rozohrávke znížil v 36. minúte.

Tretia tretina bola najbohatšia na góly. V krátkom slede sa v našom drese presadili Valtola a Surový a vyzeralo to, že zápas sa už bude len dohrávať. Avšak hostia z Bratislavy dokázali zápas ešte zdramatizovať, keď Štajnoch a Brozinski znížili na rozdiel jediného gólu. 121 sekúnd pred záverečnou sirénou sme ale nakoniec ustáli bez inkasovaného gólu a na konto sme si pripísali veľké víťazstvo na Slovanom. To sme naposledy dosiahli 13. februára 2009.

Teraz nás čaká v nedeľu domáci zápas proti Banskej Bystrici.

Tipos Extraliga

35. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava          5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

Góly: 13. Michalík (McShane, Petran), 15. Robertson (Tullio), 32. Lištiak (Mezovský, Huna) PP, 45. Valtola (Štrauch, Michalík), 47. Surový (Toma, Pavúk) – 13. Uram (Jendek, Kundrik), 36. O'Donnell (Sersen, Ranford), 52. Štajnoch (Šišovský), 58. Brodzinski (Šišovský, Bortňák)

Strely: 20:45

Tresty: 5:5 + Robertson (LM) 10min Bitka, Kaarlehto (LM) 10min Nešp.správanie, Maier (BA) Bitka

Presilovky: 1:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Kozel) – Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Surový, Uhrík, Toma

HC Slovan Bratislava: Makarov (Beke) – Sersen, Brodzinski, Meszároš, Štajnoch, Maier, Bačik, Beňo, Jasenec – O'Donnell, Kytnár, Bortňák – Šišovský, Harris, Ranford – Zigo, Urbánek, Matoušek – Uram, Jendek, Kundrik