Najtesnejšia prehra s Trenčínom

pridané: 22.01.2021

Proti Dukle Trenčín sme síce viedli po úvodnej tretine, na body to ale nestačilo.

Prvá tretina bola v našej réžii a prevahu sme dokázali potvrdiť dvoma vstrelenými gólmi. Hlavne ten druhý z hokejky kanadského mladíka Portokalisa, sa pýta do športových správ v rubrike frajer na záver.

Tak ako sme hrali dobre tretinu úvodnú, tak tak rýchlo sme pokazili dobrý dojem v tretine druhej. Štyri góly, ktoré strelili hostia spod hradu Matúša Čáka predstavovali nočnú moru. Aj keď sa nám ešte po zásahu Lištiaka podarilo vyrovnať, po obrovskej chybe pri rozohrávke vo vlastnej presilovke sme opäť dovolili hosťom ísť do vedenia.

Tretia tretina už priniesla viac boja na ľade ako hokejovej krásy. Hra bola rozkúskovaná a prevládali osobné súboje nad gólovými šancami. Až v druhej polovici tretiny sme predsa len mohli vidieť náznaky šancí našich chlapcov, ktorí sa snažili zrovnať stav. Opäť však naša nedisciplinovanosť nás pripravila o šancu vyvinúť ešte väčší tlak. Napriek tomu mal v posledných sekundách Rudo Huna na hokejke vyrovnanie, keď sa ocitol zoči voči Valentovi, ten ale vystrelil lapačku rýchlosťou svetla a zmaril nášmu najskúsenejšiemu hráčovi gólovú radosť. Bez debát, išlo o zákrok zápasu.

Najbližšie privítame v nedeľu v „Kôlničke“ opäť hráčov od jedného z našich slovenských hradov, tentoraz tých od Nitrianskeho hradu. Hráči z Nitry nastúpia na náš ľad v tradičnom čase o 17:00.

Tipos Extraliga

33.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Góly: 1. Ru. Huna (Nemec, Robertson), 18. Portokalis (Tullio, Mezovský), 35. Lištiak (Ru. Huna, Robertson) – 22. Kettunen (Rehuš, E. Švec), 25. Rehuš (Okuliar), 33. Bezúch (Paukovček, Ackered) PP, 38. Kettunen OS

Strely: 35:40

Tresty: 3:5 + Petran 10min Vrazenie, Tullio 5 + DKZ Nap. Hlavy a krku – Lemcke 10min Bitka

Presilovky: 0:1

Oslabenia: 0:1

Vhadzovania: 27:36

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (41. Kozel) – Robertson, Nemec, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Pavúk – Ru. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, Haluška

Dukla Trenčín: Valent (Karjalainen) – Ackered, Lemcke, Starosta, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Haščák, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Chromiak, J. Švec, Sojčík

Rozhodca: Snášel ml., Orolin – Janiga, Bogdaň – Martinko