Dohrávka v Košiciach

pridané: 28.10.2020

Naše mužstvo dnes po dlhšej Korona pauze nastúpilo na zápas v Košiciach s neúspešným výsledkom 5:1 pre domácich.

Do prvej tretiny na veľkom košickom klzisku sme nastupovali v komplet štyroch formáciách a mimo zostavy ostali len chorý Oško a obrancovia Duran a Parobek. Prvá tretina bola podľa predpokladov v réžií domácich, ktorí nás jasne prestrieľali ale v bránke nás držal rozdielovými zákrokmi brankár Krasanovský.

Druhá tretina bola vyrovnanejšia a mrzieť nás môžu v nastrelené tyčky pred koncom tretiny, keď na svetelnej kocke už stav ukazoval 2:0 pre domácich. V tretej tretine sa nám podarilo po priamočiarej akcii trojice Hamráček, Michalík so zakončujúcim Okuliarom znížiť na 2:1. Tento gól paradoxne nakopol aj Košice a troma gólmi v priebehu tretiny doviedli zápas do víťazného konca. Zápas nám určite ukázal pozitíva v bojovnosti a nasadení ale tiež to, že pred chlapcami je veľmi veľa práce, aby sme vedeli konkurovať a viac sa strelecky presadzovať.

O zlepšenie hry a potešenie diváka sa chalani pokúsia už 30.10.2020, opäť na východe Slovenska v Michalovciach so začiatkom o 17:30.

Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: „Chceli sme dosiahnuť viac, než sme napokon dosiali. Bolo však cítiť 18 dní bez hokeja, tréningu, zápasový rytmus nám chýbal. V druhej tretine sme dostali dva góly, ktoré rozhodli. V tretej časti sme dali kontaktný gól, mohli sme aj vyrovnať, ale nevyšlo to. Postupne nám odchádzali aj sily, Košičania mali korčuliarsky navrch. Bolo cítiť, že nám zatiaľ nejdú presilovky, a aj preto sme prehrali. Je pred nami ešte veľa práce.“

Tipos Extraliga

2. kolo

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš          5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly a asistencie: 29. Růžička (Klhůfek, Baránek), 30. Pavlin (Belluš, Baránek), 49. Vopelka (Klhůfek), 54. Krasničan (Baránek, Jokeľ), 60. Eliaš (Chovan, Belluš) PP – 45. Okuliar (Michalík, Hamráček)

Strely: 39:24