HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Na Liptove jasná záležitosť "EŠKY". + VIDEO

pridané: 06.01.2016

V 34. kole sme porazili Žocharov.

Liptáci začali aktívne tak, ako sa na domáce mužstvo patrí.  Hostia domácim nestíhali a z toho pramenili ich nedovolené zákroky, no hráči  "EŠKY" žiadnu z ponúknutých šancí na otvorenie skóre nevyužili.  Zatlačili síce súpera, ale puk za Kutejov chrbát nedokázali dopraviť.  Dorážky Kurica a Cibuľu po Bartíkovej strele, Jabrockého teč Burzalovej strely, či kombinácia tretej päťky so zakončením Lištiaka si pýtali gól, puk však v sieti neskončil. Hostia sa pripomenuli až v druhej polovici tretiny. V 15. minúte si išiel na trestnú lavicu sadnúť domáci hráč a hostia dokázali početnú výhodu využiť na vedúci gól. Domáci síce prestrieľali svojho súpera, ale stav na tabuli svietil v prospech hostí.

Domáci sa v druhej tretine začali viac tlačiť do zakončenia a prinieslo to úspech. V 23. minúte získal Lištiak v útočnej  tretine stratený puk a peknou  individuálnou akciou od pravého mantinelu vyrovnal skóre zápasu. V 26. minúte Pravda podržal svoj tím po zakončení hráčov hostí. V 29. minúte Gápa na opačnej strane nedokázal dopraviť puk do siete.  O minútu neskôr domáci predsa len viedli. Trojica, Cibuľa - Bartík - Lichanec, ukážkovo zakončili prečíslenie. Cibuľa poslal puk Lichancovi, ten nahral Bartíkovi, ktorý puk vrátil Lichancovi a bol z toho krásny gól domácich do prázdnej bránky.  Pri Jabrockého vylúčení v 30. minúte sa Lichanec rútil osamotený na brankára, no svoj nájazd nepremenil. V 38. minúte videli domáci ďalšiu skvostnú akciu. Lištiak a Piatka pekne zakombinovali v tretine hostí a Lištiak vymietol pravý horný roh bránky. Domáci tak v druhej prestávke boli určite spokojnejší.

Tretia tretina sa niesla v držaní puku domácimi hráčmi. Darilo sa im držať súperových hráčov ďaleko od Pravdu a dokonca dokázali svoj náskok ešte zveľadiť.  V 46. minúte sa Cibuľa od ľavého mantinelu prekľučkoval až pred brankára a bekhendom trafil pekne nad lapačku. V záverečnej minúte ešte Lichanec zachytil rozohrávku hostí a pekne nahral Sukeľovi, ktorý nemal problém dopraviť puk do siete. Domáci potvrdili v tomto zápase úlohu favorita.

Róbert Spišák: ,,V úvodnej tretine sme neboli dosť agresívni v zakončení. V druhej tretine sa to už z našej strany zlepšilo a bolo to vidno aj na výsledku. Ťažko sa hrá proti súperovi, ktorý prišiel kaziť hru. Musíme sa ale vedieť vysporiadať  aj s takouto situáciou. Od druhej tretiny sa nám to aj darilo. Sme vďační za tri body."

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Topoľčany          5:1 (0:1,3:0,2:0)

Góly: 23. Lištiak, 30. Lichanec (Bartík, Cibuľa), 38. Lištiak (Piatka, Burzala), 46. Cibuľa (Krčula), 60. Sukeľ (Jabrocký, Lichanec) – 17. Paleček (M. Mihalik, Perniš)

Strely: 40:21 (14:7,13:8,13:6)

Tresty: 4:4

Tréneri: Spišák - Nemček

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pravda – Krčula, Mezovský, Cibuľa, Kuric, Bartík – Nádašdi, Burzala, Jabrocký, Lichanec, Sukeľ – Kadlubiak, Oravec, Gápa, Piatka, Lištiak – Brezniak

HC Topoľčany: Kutej – Bytričan, Pavlíček, Szalay, Nemček, Kluka – Perniš, Niník, Ružička, M. Mihalik, Toman – Nociar, Hain, Šalka, Paleček, Jarab – Majerčík, Petrek, Záborský, D. Mihalik, Bosák

 

Rozhodcovia: Majling – Číž, Rojík

Diváci: 567