Domáce víťazstvo

pridané: 14.02.2020

S Detvou sme dokázali na domácom ľade vyhrať za tri body.

Hokej sa prelieval z jednej strany na druhú, ale viac šancí mali naši chlapci. V úvodnej tretine sme videli až päť presiloviek, o jednu viac sme mali my, ale ani v jednej nepadol gól. Ako sme spomenuli, viac príležitostí bolo na našich hokejkách.

V druhej tretine už diváci videli puk v sieti a mohli si aj zakričať gól. V presilovej hre prekonal Petríka Surový, keď ukážkovo vymietol ľavý horný roh bránky. V polovici zápasu sa naši chlapci presadili po druhýkrát. Patrik Oško poslal puk oblúkom do strednej tretiny, kde si ho prebral Vybíral a v samostatnom úniku prekonal Petríka a zvýšil vedenie. Na konci tretiny sme inkasovali kontaktný gól, avšak pre posunutú bránku nakoniec neplatil a náš brankár putoval na trestnú lavicu za zdržiavanie hry.

Na začiatku tretej tretiny sme ubránili presilovku, ktorá trvala ešte z prostrednej tretiny a mohli sme pokračovať v aktivite. Dokázali sme hostí držať ďaleko od palebných pozícií a čas tak ubiehal v náš prospech. Nakoniec si Patrik Romančik udržal čisté konto a my sme sa mohli radovať po víťaznom zápase.

V nedeľu cestujeme do Bystrice a v utorok doma privítame Michalovce. Vstupné s Michalovcami je zadarmo.

49.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Detva                                   2:0 (0:0,2:0,0:0)

Góly: 23. Surový (Tamáši, Kramár), 32. Vybíral (Oško, Piatka)

Strely: 29:24