HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Liptáci vyhrali v Nových Zámkoch! + Video

pridané: 31.12.2015

Za posledným zápasom v tomto kalendárnom roku absolvovala naša „EŠKA“ ďalekú cestu.

Naši hráči cestovali v 32. kole do Nových Zámkov. Spolu s nimi sa vydal na ďalekú cestu aj plný autobus fanúšikov. Posádky obidvoch dopravných prostriedkov mali jasný cieľ. Ukončiť kalendárny rok víťazstvom.

Očakával sa ťažký, vyrovnaný súboj v šlágri kola o druhú priečku v tabuľke. Hostia však nezačali dobre. Už v druhej minúte im urobila problém rýchla kombinácia domácich v strednom pásme a Oravec musel Svobodu, rútiaceho sa na Pravdu, nedovolene zastaviť. Hlavný rozhodca však na počudovanie Liptákov nariadil trestné strieľanie a nie dvojminútový trest. Svoboda svoj nájazd premenil, a pre hostí tak zápas začal zle. Zakrátko po otváracom góle putoval na trestnú lavicu domáci hráč, po minúte ďalší a hostia tak mali veľkú príležitosť vyrovnať v presilovke o dvoch hráčov. Nepodarilo sa, a domáci naďalej viedli. Pri treťom vylúčení domáceho hráča už ale hostia dopravili puk do siete. Uram poslal z pravej strany nahrávku do jazdy Lichancovi, a ten z prvej prekonal premiestňujúceho sa Kristína. Hralo sa hore – dole a hokej sa musel v prvej tretine divákom páčiť. Liptáci sa v závere dokázali ujať vedenia. Lichanec zobral v útočnom pásme puk, obkrúžil bránku, spoza ktorej vykorčuľoval a prekonal domáceho gólmana. V šatni hostí tak bolo veselšie.

Druhú tretinu sa snažili domáci výsledok otočiť. V 23. minúte presvišťala tesne okolo tyčky Pravdovej brány tečovaná strela. Zanedlho mali domáci výhodu presilovej hry, ale „EŠKA“ nedovolila domácim skórovať. V 29. minúte Pravda podržal svoj tím pri dobrej šanci domáceho útočníka. Nové Zámky v tejto fáze hry prebrali iniciatívu. Tá im priniesla ovocie v 36.minúte. Štefanka vkorčuľoval do pásma stiahol si puk za nohy obrancu a strelou švihom prekonal Pravdu pod vyrážačku. O necelú minútu po strelenom góle Hudec pri mantinely prehnal v súboji s Kuricom svoju tvrdosť, a musel si ísť sadnúť na lavicu hanby. Liptáci sa dlho nevedeli usadiť v pásme a rozmiestniť svoju presilovkovú formáciu.  V poslednej polminúte sa im ale nakoniec podarilo usadiť v pásme súpera. Vymenili si pár nahrávok a po jednej z nich, aj keď nie práve ideálnej, Krčula bombou prestrelil všetko pred sebou. Hostia si tak prinavrátili vedenie ešte pred druhým klaksónom.

V tretej tretine domáci ešte zvýšili snahu o vyrovnanie. V 44. minúte sa útočník domácich uvoľnil na modrej čiare, Pravda ale jeho nájazd zmaril. V 47. minúte dostali Liptáci druhú príležitosť zahrať si presilovku o dvoch hráčov. Ponúknutú šancu na zvýšenie svojho náskoku ale trestuhodne nevyužili. Bartík síce mal obrovskú šancu na prekonanie Kristína, zoči – voči brankára domácich ale nedokázal dostať puk do siete. V 51. minúte domáci strelili vyrovnávajúci  gól. Chovan využil, že Pravda mal zakrytý výhľad a strelou od modrej vyrovnal skóre. Domáci dostali krídla, a o štyridsať sekúnd dokázali streliť vedúci gól. Situácia ako cez kopirák. Obranca hostí zakryl Pravdovi výhľad, a to dokázal Štefanka využiť na strelenie svojho druhého gólu v zápase. Minca sa tak obrátila na stranu domácich. Hostia sa našťastie stihli skonsolidovať. Lichanec svojim tretím gólom štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby uzavrel skóre. Keďže v predĺžení gól nepadol, o osude zápasu rozhodli nájazdy. V nich ako jediný dokázal prekonať brankára Piatka a Liptáci získali bod navyše.

Zápas na úrovni súbojov v play off sa musel divákom páčiť. Vyše päťdesiat fanúšikov „EŠKY“ vytvorilo našim hráčom vynikajúcu, domácu atmosféru, za čo im ďakujeme. Sme radi, že sme ich dokázali potešiť našim výkonom a spolu s nimi doviezť na Liptov víťazstvo. To patrí aj im.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš     4:5sn (1:2,1:1,2:1 – 0:0,0:1)

Góly: 2. Svoboda (TS), 36. Štefanka (Podstavek, Chovan), 51. Chovan (Hudec, Fábry), 52. Kousalík (Štefanka, Šiška) – 14. Lichanec (Uram, Jabrocký), 19. Lichanec (Jabrocký, Uram), 39. Krčula (Kuric, Bartík), 56. Lichanec (Uram, Burzala), rozh. náj. Piatka

Strely: 37:26

Vylúčenia: 6:5 + Uram (LM) 10 min. OT

Tréneri: Chudý - Spišák

 

HC Nové Zámky: Kristín – J. Ďurčo, Martin Chovan, Baron, Kousalík, M. Šiška, Sucharda, Hrudík, P. Gula – Podstavek, Čaládi, Fábry – Mi. Hudec, Svoboda, T. Török – Tábi, O. Štefanka, Marek Dubec – Weissmann, Bašič, Mamonovs.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: V. Pravda – Krčula, Mezovský, Burzala, F. Oravec, Kadlubiak, I. Oško, Holiga – Bartík, Kuric, J. Cibuľa – Uram, Lichanec, Jabrocký – A. Laco, Piatka, Gápa ml. – Lištiak.

 

Rozhodcovia: Adamec – Kanich, Regec

Diváci: 2103