HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

V Zámkoch víťazstvo po predĺžení

pridané: 30.01.2020

V 45.kole sme uspeli

Aktívnejšie začali domáci, keď niekoľko náznakov šancí predviedla hlavne ich elitná formácia vedená Bajtekom. Šťastie skúšal Rogoň, na ktorého posunul puk v útočnej tretine Bajtek ale Romančík si situáciu postrážil. V sľubnej pozícii sa ocitol aj Pospíšil, no namiesto strely volil prihrávku na Hrušku a ten sa nedostal k zakončeniu. V 8. minúte si na útočnej modrej čiare prebral puk Obdržálek, jeho nájazd však nedovolene blokoval Kurali. Zámčanom tak ponúkol úvodnú presilovku. Tí v nej Romančíka v podstate neohrozili. V prvej tretine sa hral skôr upracovaný hokej s nepresnosťami na oboch stranách, aktívnejší však boli Novozámčania. Svoju druhú presilovku domáci už využili. Stupka dostal od Pospíšila prihrávku do pravého útočného kruhu, neunáhlil sa a spoza protihráča vyslal šťastný gólový švih. Na chvíľu pohrozili aj naši chlapci, ale Rudolf Huna pred bránou ani raz neuspel.

Druhé dejstvo začalo hrou štyroch proti štyrom, no vyzeralo to akoby sme mali výhodu presilovky. Nebezpečný pokus vyslal od modrej Petran, pritom ako pred bránou clonil Rudolf Huna, no domáci gólman bol na mieste. V 25. minúte prišlo k vyrovnaniu. Drtina stratil na obrannej modrej puk, zmocnil sa ho Kriška, medzi kruhmi našiel Vybírala a ten blafákom „vykúpal“ Nechvátala. Na druhej strane Mikula vyzval Števuliaka, ale ten z prvej mieril vedľa, aby následne spoza brány dobre prihral Holovičovi, ktorý mieril len do brankára. Udreli sme tak opäť my. Kriška sa predral po pravom krídle až pred brankára a presnou strelou cez Nechvátalovu vyrážačku upravil na 1:2. Sľubnú príležitosť vyrovnať mal po Obdržálkovej prihrávke Pospíšil ale puk nezasiahol z prvej ideálne. V závere tretiny domáci opäť pridali, no následne ich pribrzdilo Mikušovo vylúčenie. Napriek tomu sa im ešte podarilo v absolútnom závere dostať puk za bránkovú čiaru, no rozhodca po porade tento gól neuznal.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Novozámčania. V 43. minúte sa po buly v ich útočnom pásme dostal puk k Rogoňovi, ktorý pohotovým švihom spomedzi kruhov vyrovnal na 2:2. Hneď na to mohla nakloniť misky váh na domácu stranu Hruškova formácia, ale stav zostal nezmenený. Podobne pochodil aj prvý útok Zámkov. Boli sme to znova opäť my, kto išiel do vedenia. V strede hracej plochy si cez Drtinu spracoval puk Vybiral, poslal ho na bránu, kde sa dostal až pred Krišku, ktorý prestrelil Nechvátala. Zámčanom sa však opäť podarilo vyrovnať. O tri minúty bol úspešným strelcom Bajtek – 3:3. Prinavrátiť vedenie mohol „EŠKE“ Richard Huna, ale z dobrej pozície pálil len do brankára. Duel nakoniec dospel do predĺženia.

Snáď najväčšiu šancu rozhodnúť v ňom mal Richard Huna, ale Nechvátal výborne zasiahol. 101 sekúnd pred koncom sa však puk dostal na ľavom útočnom kruhu k Uhríkovi a ten zabezpečil pre nás druhý bod.

V piatok hráme doma proti Miškovcu.

 

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Prvá tretina bola jednoznačne v réžii Nových Zámkov, to musíme športovo priznať. Nepustili nás k ničomu, korčuľovali, strieľali, neviem prečo sme my stáli a pozerali na nich. Viac ako polovica tretiny sa odohrávala v našom pásme. V druhej tretine sa to zmenilo, začali sme viac korčuľovať, vytvárali sme si šance, tlak a išli sme do vedenia 2:1. Druhá tretina bola v našej réžii. V tej tretej to bolo také vyrovnané, Išli sme do vedenia, Nové Zámky vyrovnali, takže to skončilo nerozhodne. V predĺžení sme mali už pred gólom šance, ktoré sme nevyužili. Vzhľadom na to, že v predĺžení sme boli lepší, sme si tie dva body zaslúžili, čo sa nám aj podarilo potvrdiť."

 

Tipsport liga

45.kolo

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       3:4pp (1:0,0:2,2:1 – 0:1)

Góly a asistencie: 14. Stupka (Pospíšil, Odrdzovenský), 43. Rogoň (Mikuš), 52. Bajtek (Drtina, Andrisík) – 25. Vybíral (Kriška), 28. Kriška (Vybíral, Kramár), 49. Kriška (Vybíral, Lištiak), 64. Uhrík (Michalčin, Lištiak)

 

Strely: 36:28 (12:3,11:11,12:10 – 1:4)

Tresty: 3:5

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

 

HC Mikron Nové Zámky: Nechvátal (Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Obdržálek – Mikula, Hruška, Števuliak – Holovič

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík (Zalivin) – Kurali, Nemec, Droppa, Petran, Michalčin, Kramár, Smutný – Huna Rud., Oško, Surový – Michalík, Runa Rób., Huna Rich. – Kriška, Lištiak, Vybíral – Nechaj, Uhrík, Haluška

 

Rozhodca: Orolin, Snášel – Valo, Rojík

Diváci: 1146