Olympijská medailistka z Liptova

pridané: 22.01.2020

Na Liptove máme možnosť privítať ďalšieho olympijského medailistu.

Pred nedávnom sme písali o Barborke Kapičákovej. Šestnásťročná hráčka, odchovankyňa Liptovského Mikuláša sa zúčastnila III. Zimných olympijských hier mládeže vo Švajčiarskom Lausanne.

Slovenský ženský reprezentačný výber do 16 rokov získal na hokejovom turnaji bronzovú medailu. Barborka viedla Slovenský výber ako kapitánka.

V zápase o 3.mieste porazili dievčatá domáci výber 2:1.

Cesta k bronzovej medaile sa začala v základnej skupine so Švédskom a Nemeckom. V prvom zápase na turnaji sme vyzvali hráčky zo Švédska, s ktorými sme odohrali vyrovnaný duel. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, ktoré síce nedopadli v náš prospech, no zo zápasu sme si odniesli dôležitý bod. Do druhého zápasu šli slovenské hráčky s jasnou víziou – ak chcú bojovať o medaily, musia zvíťaziť v riadnom hracom čase. Dievčatá bojovali do poslednej sekundy, zápas proti Nemecku vyhrali 2:1 a odniesli si tri body.

Do semifinále Slovensko postúpilo z druhého miesta. V semifinálovom súboji na nás čakal víťaz prvej skupiny Japonsko, ktoré vo svojej základnej skupine ani raz nepochybilo a s prehľadom vyhralo oba zápasy. Česko s ním prehralo 1:4 a Švajčiarsko 1:5. Rozbehnuté Japonky sme chceli prekvapiť, no hoci sa dievčatá nevzdávali, silné súperky nepremohli. Semifinálový zápas, ktorý sa skončil výsledkom 5:0 pre Japonsko, posunul Slovensko do zápasu o bronz, v ktorom sme sa stretli s domácimi Švajčiarkami.

Barborke a celému tímu srdečne blahoželáme.

Mikuláš DO TOHO!!!

Slovan vs. MHK 32 LM

21.02.2020: V poslednom kole základnej časti tohtoročnej edície Tipsport ligy sme podľahli v Bratislave Slovanu.

celý článok

Po zápase 49.kola - zostrih

Po zápase 48.kola - zostrih

Domáca derniéra

19.02.2020: V poslednom domácom zápase v tejto sezóne sme neuspeli.

celý článok

Po zápase 47.kola - zostrih