Olympijská medailistka z Liptova

pridané: 22.01.2020

Na Liptove máme možnosť privítať ďalšieho olympijského medailistu.

Pred nedávnom sme písali o Barborke Kapičákovej. Šestnásťročná hráčka, odchovankyňa Liptovského Mikuláša sa zúčastnila III. Zimných olympijských hier mládeže vo Švajčiarskom Lausanne.

Slovenský ženský reprezentačný výber do 16 rokov získal na hokejovom turnaji bronzovú medailu. Barborka viedla Slovenský výber ako kapitánka.

V zápase o 3.mieste porazili dievčatá domáci výber 2:1.

Cesta k bronzovej medaile sa začala v základnej skupine so Švédskom a Nemeckom. V prvom zápase na turnaji sme vyzvali hráčky zo Švédska, s ktorými sme odohrali vyrovnaný duel. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, ktoré síce nedopadli v náš prospech, no zo zápasu sme si odniesli dôležitý bod. Do druhého zápasu šli slovenské hráčky s jasnou víziou – ak chcú bojovať o medaily, musia zvíťaziť v riadnom hracom čase. Dievčatá bojovali do poslednej sekundy, zápas proti Nemecku vyhrali 2:1 a odniesli si tri body.

Do semifinále Slovensko postúpilo z druhého miesta. V semifinálovom súboji na nás čakal víťaz prvej skupiny Japonsko, ktoré vo svojej základnej skupine ani raz nepochybilo a s prehľadom vyhralo oba zápasy. Česko s ním prehralo 1:4 a Švajčiarsko 1:5. Rozbehnuté Japonky sme chceli prekvapiť, no hoci sa dievčatá nevzdávali, silné súperky nepremohli. Semifinálový zápas, ktorý sa skončil výsledkom 5:0 pre Japonsko, posunul Slovensko do zápasu o bronz, v ktorom sme sa stretli s domácimi Švajčiarkami.

Barborke a celému tímu srdečne blahoželáme.

Mikuláš DO TOHO!!!

Čo ďalej?

23.09.2020: Čo ďalej?

celý článok

VYHLÁSENIE APHK A ZÁSTUPCOV HOKEJISTOV K SÚČASNEJ SITUÁCII

10.09.2020: VYHLÁSENIE ASOCIÁCIE PROFESIONÁLNYCH HOKEJOVÝCH KLUBOV A ZÁSTUPCOV HOKEJISTOV K SÚČASNEJ SITUÁCII

celý článok

Čo je nové v našej šatni

08.09.2020: Okrem nového trénera máme v našom drese aj nových hráčov.

celý článok

Najvyššia Slovenská hokejová súťaž mení svoj názov aj logo

08.09.2020: Do hry vstupuje nový generálny partner, národná lotériová spoločnosť Tipos.

celý článok

Proti Banskej Bystrici v Ružomberku

04.09.2020: ​Prvý zápas Kaufland Super Cup-u odohráme na štadióne na dolnom Liptove.

celý článok