Logo
Hlavný sponzor
Liptovský Mikuláš - Mesto pre všetkých

Podarilo sa

pridané: 18.01.2020

Uspeli sme v meste ocele, v Košiciach.

Špecifickú príchuť mal zápas pre Jakuba Sukeľa, Filipa Vrábeľa a Christiána Michalčina. Po výmene počas tohto týždňa sa ocitli na opačnej strane barikády. Hlavne pre Jakuba Sukeľa, ktorý si prvýkrát v kariére obliekol iný ako Mikulášsky dres, to bol výnimočný zápas.

V prvej tretine sme sa dokázali presadiť už v piatej minúte, keď sa práve novic v našom drese, Filip Vrábeľ, presadil krásnou strelou z ľavého kruhu do šibenice. Domáci dokázali ešte do prvej sirény vyrovnať. Po úvodnom dejstve tak bol stav v Steel aréne vyrovnaný.

V druhej tretine sa opäť presadil jeden z našich hráčov. Vladimír Vybíral vsietil gól po peknom blafáku, keď sa dostal v predposlednej minúte druhého dejstva do samostatného úniku. Domáci sa nevedeli dostať v tejto fáze zápasu do tempa vďaka našej pozornej obrane, a tak sme po dvoch tretinách viedli najtesnejším rozdielom.

V tretej tretine sa domáci Oceliari snažili vyrovnať stav stretnutia, ale naši chlapci svojou bojovnosťou a organizovanosťou nedovoľovali často prenikať domácim hráčom pred Zalivina. Východniari boli síce častejšie s pukom na hokejkách, ale Saša Zalivin svojimi zákrokmi podržal naše mužstvo a nedovolil hráčom domáceho tímu vyrovnať stav stretnutia. Naši chlapci hrozili po rýchlych protiútokoch, ale ani domáci brankár Škorvánek puk za svoj chrbát nepustil. Naši chlapci ubránili v závere aj power play oceliarov a z východu sme si odniesli veľmi potrebné tri body za víťazstvo.

Zápas nedopadol šťastne pre Filipa Vrábeľa. Ten pre zranenie nedohral zápas a čakáme na vyjadrenia doktorov, aké vážne je jeho zranenie.

Chlapci podali v zápase obetavý a organizovaný výkon bez vylúčení, čo bola hlavná cesta k úspechu. Svojou aktívnou hrou narúšali rozohrávku Košičanov a tí mali veľký problém založiť svoje útoky.

Teraz si užijeme pár dní voľno skrz zápasu hviezd Tipsport ligy a voľného žrebu.

V zápase sa predstavíme až v piatok, 24.1.2020, keď nastúpime v Budapešti.

V nedeľu 26.1.2020 sa predstavíme domácim fanúšikom proti Nitre.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Mikuláš vyhral zaslúžene. Náš herný prejav sa ťahá už dlhšiu dobu. V nedávnom zápase v Bratislave to vyvrcholilo. Je to ako keď idete na skúšku do školy a predtým sa nenaučíte, v tom momente už to riešenie nenájdeš. Dnes sme neboli schopní presadiť sa do priestorov, odkiaľ sa dávajú góly. Chlapci sa musia spamätať a uvedomiť si, že všetko začína tvrdou prácou."

Anton Tomko, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: "Pred zápasom sme pracovali najmä na hlavách, aby sme boli pozitívni. Každý počítal s tým, že Košice sú favorit. Mali sme slušný pohyb v porovnaní s inými zápasmi. Gól Vrábeľa nás celkom nakopol. V náš prospech dnes rozhodla bojovnosť a organizácia hry, ale sčasti aj šťastie. Vybojovali sme tri body, ktoré sú pre nás povzbudením do ďalšieho priebehu sezóny. Ešte nevzdávame boj o predposlednú priečku."

Mikuláš DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

41.kolo

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš                   1:2 (1:1,0:1,0:0)

Góly: 15. Rapáč – 5. Vrábeľ (Tamáši, Huna), 39. Vybíral (Michalčin, Piatka)

 

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Slovák, Koch (A), Pavlin, Růžička, Čížek (A), Zeleňák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Belluš, Skokan (C), Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — Milý, Suja, Jokeľ

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (Romančík) — Kurali, Kramár, Droppa, Petran (A), Michalčin, Roman, Smutný, Mezovský (A) — Ru. Huna (C), Tamáši, Vrábeľ — Vybíral, Piatka, Surový — Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna — Haluška, Oško, Uhrík

 

Rozhodca: Fridrich, Goga — Beniač, Frimmel