Tesná prehra pod Poľanou

pridané: 31.12.2019

V 36.kole sme body na Liptov nedoniesli.

Už po minúte a pol zápasu sme dostali výhodu presilovej hry po vylúčení Goliana a využili sme ju expresne. Po 24 sekundách sa presadil Tamáši, ktorý vkorčuľoval do pásma po pravej strane a strelou švihom popod vyrážačku prekonal domáceho gólmana. Z vedenia sme sa však dlho netešili, keď už o tri minúty neskôr vyrovnal V. Fekiač. Detva ešte v prvom dejstve mohla otočiť stav stretnutia, ale pred Romančíkovou bránkou neuspeli Valent ani Török. A tak sme udreli my. V 17.minúte po vyhratom buly trafil nechytatelne od modrej Roman.

V úvode druhej časti hry sa však opäť tešili domáci, Gachulinec nahodil od modrej čiary, jeho pokus šikovne tečoval Török a vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Vzápätí sme mali skvelú príležitosť na skórovanie, keď sa v krátkom slede ocitli na trestnej lavici domáci Sýkora a Andersons, presilovku o dvoch hráčov sme však trestuhodne nevyužili. V závere druhej tretiny sa blysli brankári, najprv Romančík pri Čachovej strele, potom Petrík pri nájazde Sukeľa.

V záverečnej dvadsaťminútovke si ani jeden tím nevpracoval väčšiu šancu. Napokon však domáci získali všetky body, keď v 51. minúte strelil rozhodujúci gól zápasu Král. Jeho strela sa v skrumáži odrazila za bezmocného Romančíka, a tak sme odišli z Detvy bez získaných bodov.

Najbližšie sa v súťažnom zápase predstavíme až po novom roku.

V sobotu 4.1. privítame na domácom ľade, v „Kôlničke“, Banskú Bystricu.

Mikuláš DO TOHO!!!

36.kolo

HC Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                                   3:2

Góly a asistencie: 5. V. Fekiač (Lalík, Ľupták), 24. Török (Gachulinec), 51. Král (Ščurko, Jendroľ) – 2. Tamáši (Haluška, Romančík) PP, 17. Roman (Uhrík, Nechaj)

Strely: 32:31