Tesná prehra pod Zoborom

pridané: 19.12.2019

V 31. kole sme o gól prehrali.

Prvá tretina patrila domácim. Mali častejšie puk na hokejkách, ale ich strely boli zväčša z diaľky, a tak si s nimi náš brankár poradil. Patrik Romančík ukázal, že je pre naše mužstvo od svojho príchodu prínosom. V 17. minúte si na trestnú lavicu sadol Lunter, ale presilovku sme ubránili, a tak sa šlo do kabín po prvej tretine za bezgólového stavu.

Vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie našich farbám. V 23. minúte sa počas presilovky presadil tvrdou a presnou ranou od modrej čiary Kramár a poslal „EŠKU“ do vedenia. Potom mohli diváci vidieť po jednej presilovke na každej strane, ale stav sa zmenil až v 33. minúte. Vtedy Čaládi dokázal tečovať nastrelený puk tesne pred Romančíkom, a ten skončil za jeho chrbtom. Gól musel odobriť ešte video rozhodca, ale nakoniec platil. Skúmala sa hra so zdvihnutou hokejkou. Po góle dostali domáci väčšie sebavedomie a pritlačili našich chlapcov. Ich tlak vyústil ku našej chybe v rozohrávke z obrannej tretiny a Táby po zachytení puku na modrej čiare poslal puk do siete. Po dvoch tretinách tak svietil na tabuli stav 2:1 pre domácich.

V tretej tretine bola hra rozháraná. Na oboch stranách bolo veľa nepresností. Náš tréner zredukoval zostavu a snažili sme sa dorovnať skóre. Náznaky šancí či tlaku v prvej polovici tretiny však gólové ovocie nepriniesli. V druhej polovici tretiny mali domáci dve presilové hry v krátkom slede za sebou, čo narušilo našu snahu o vyrovnanie. Presilovky sme, našťastie s prehľadom zvládli a mohli sme sa vrhnúť do záverečného náporu so snahou o vyrovnanie. V power play sme si vypracovali 120% percentnú šancu na vyrovnanie, avšak pár sekúnd pred koncom sme sa v skrumáži pred odkrytou bránkou domácich nedokázali presadiť. Po dobrom výkone pod Zoborom, sme tak odišli s tesnou prehrou.

V piatok nás čaká zápas proti Novým Zámkom. Všetkých naň srdečne pozývame.

Mikuláš DO TOHO!!!

Tipsport liga

31. kolo

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš                                     2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 33. Čaládi (Pupák, Kubka), 38. Tábi – 23. Kramár (Kriška, Sukeľ) PP

HK Nitra: Hanuliak (Šimboch) – Mezei, Morrison, Rácz, Versteeg, Pupák, Kubka, Sloboda, Korím – Buček, Kerbashian, Yellow Horn – Fominykh, Kollár, Scheidl, Čaládi, Lušňák, Koyš, Tábi, Hvizdoš, Hrušík

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík (Zalivin) – Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Roman, Mezovský, Nemec, Smutný – Kriška, Piatka, Sukeľ – Huna Ru., Oško, Vybiral, Lunter, Huna Ro., Huna Ri., Surový, Uhrík, Lištiak

Rozhodca: Lokšík, Nagy – Gegáň, Soltész