HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Mesto odstupuje licenciu

pridané: 17.12.2019

Mesto je 100% vlastník MHk 32 a.s.

Ako klub fungujeme v bežnom režime a čakáme, ako sa situácia vyvinie.

Prinášame Vám znenie tlačovej správy, ktorú vydalo mesto po utorňajšej tlačovej konferencii na pôde Mestského úradu.

Tlačová správa je bez našich úprav.

 

Mestský hokejový klub MHK 32 a. s., odstupuje Tipsportligovú licenciu.

Mesto Liptovský Mikuláš je stopercentným vlastníkom hokejového klubu Mestský Hokejový klub 32 Liptovský Mikuláš, a.s. (ďalej len MHK 32, a.s.). Je to jediný klub v Tipsport lige a zároveň jediný v Liptovskom Mikuláši, ktorý je stopercentne mestský, a to zo všetkých 180 športových klubov v meste Liptovský Mikuláš. Na mesto tak padá stopercentná zodpovednosť za financovanie klubu.

Po rokovaní Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši dňa 12. decembra, keď poslanci z rokovania vylúčili bod programu o schválení rozpočtu na rok 2020 a mesto tým vstupuje do rozpočtového provizória, zasadla dozorná rada klubu. Na stretnutí sa predstavitelia klubu zhodli, že MHK 32, a.s. nemôže zodpovedne pokračovať v súťažnom ročníku 2019/2020 po 1. 1. 2020, pretože rozpočtové provizórium neumožňuje poskytovať dotácie v zmysle platných predpisov. Rozhodli sa preto vypísať výzvu na odstúpenie Tipsportligovej licencie, ktorá je vlastníctvom obchodnej spoločnosti MHK 32, a.s.

„Dlhodobo evidujeme troch významných záujemcov, ktorí by radi organizovali hokej v našom meste. Keďže títo záujemcovia dlhodobo avizujú, že majú záujem robiť hokej, predpokladáme, že nebudú mať problém zareagovať do konca tohto týždňa na výzvu, ktorú dnes predstavenstvo klubu zverejňuje. Ponuka musí obsahovať názov subjektu, na ktorý licencia prejde, ponúkanú cenu a projekt, ako chcú naložiť so seniorským mužstvom, juniorkou aj dorastom. Následne komisia zložená z dozornej rady, predstavenstva hokejového klubu a zástupcov mesta vyhodnotí najlepšiu ponuku a do 23. decembra rozhodne, s kým uzatvorí zmluvu o odstúpení licencie. Po tom, ako Slovenský zväz ľadového hokeja odobrí tento proces, môže daný subjekt prevziať licenciu, hráčske zmluvy a začať organizovať hokej v našom meste. Pokiaľ by sa im v riadení hokeja nedarilo, budú povinní ponúknuť licenciu opäť klubu MHK 32, a.s., ktorý zatiaľ nebude vykonávať žiadnu činnosť a zostane akoby uspatý,“ povedal primátor mesta Ján Blcháč, ktorý predstavuje v stopercentnom mestskom klube valné zhromaždenie.

Pod akciovú spoločnosť MHK 32 spadá okrem A tímu, ktorý hrá Tipsport ligu, aj juniorské a dorastenecké družstvo. „Potrebujeme myslieť aj na tieto tímy, aby sa mali aj mladí hráči kde hokejovo rozvíjať a plynulo prejsť do seniorského hokeja v našom meste. Predpokladám, že komisia vyberie takého záujemcu, ktorý zabezpečí, že budeme hrať dobrý hokej, že naň budú chodiť ľudia vo veľkom a budú sa z neho tešiť. Výsledkom by malo byť, že neskončíme poslední, ale budeme pokračovať v boji o play-off. “