„EŠKA“ na východe republiky neuspela.

pridané: 23.12.2015

Naši chlapci si síce skrátili cestu do Prešova po novej diaľnici o pár minút, k úspešnému štartu do zápasu to ale neviedlo.

Prvá tretina začala doslova hororovo. Na konci tretej minúty sme inkasovali prvý krát a domáci šli do vedenia. O necelú minútu sme dokonca prehrávali už dvojgólovým rozdielom. Oravec fauloval Sabola a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Sabol prekonal pomedzi betóny Pravdu v našej bránke a domáci tak razom viedli o dva góly. Liptáci ostali otrasení. Takýto úvod stretnutia si nepredstavovali. Počas celej tretiny nevedeli nájsť recept na prešovskú hru.  Tréner Spišák mal počas prestávky o čom rozmýšľať.

Liptáci začali druhé dejstvo aktívnejšie. V 22. minúte Kuric tečoval pred Martonom puk, bola z toho tyčka prešovskej bránky. Ďalšia studená sprcha prišla v 26. minúte. Domáci zrazu viedli o tri góly. Sabol dostal spoza brány puk pred Pravdu a strelou švihom poslal puk do siete. Hostia v tom čase ale mali iniciatívu na svojich hokejkách. O tri minúty Bartík využil po necelej polminúte presilovú hru a znížil. Liptáci boli zrazu na koni a prešovská obrana nevedela, kde im hlava stojí. O dve minúty už bol stav iba o gól. Kuric po Cibuľovej nahrávke poslal puk za Martonov chrbát. Liptákom sa podarilo do konca tretiny dokonca aj vyrovnať. Po kombinácii druhej formácie a kombinácii Urama s Jabrockým si gól pripísal Lichanec. Po druhej prestávke tak svietil na tabuli vyrovnaný stav.

Tretia tretina začala pre zmenu ako z rozprávky pre Liptákov. Jabrocký vysunul Urama a ten nedal v samostatnom úniku šancu domácemu gólmanovi. Obrat v stretnutí tak bol na svete. Liptáci sa ale tešili predčasne. Boli síce stále aktívny, padol však vyrovnávajúci gól. V 50. minúte Kohutiar tečoval strelu od obrancu a Pravda nestihol zareagovať na zmenenú dráhu puku. Začínalo sa odznova. V 53. minúte znova viedli domáci. Tkáč, ktorý si nakorčuloval od modrej, prestrelil po Kohutiarovej nahrávke spoza brány Pravdu. V 58. minúte stihli padnúť dva góly. Najprv Prokop prekonal peknou strelou Pravdu a o sedemnásť sekúnd znížil znova na rozdiel jedného gólu Piatka. Liptákom už k vyrovnaniu nepomohla ani hra bez brankára v závere zápasu. Zatlačili síce súpera, vypracovali si šance, ku gólu to neviedlo. Skóre napokon uzavrel Jokeľ strelou do opustenej bránky. Liptáci v tomto zápase neuspeli.

Róbert Spišák: „Obrovské chyby vo finálnej obrannej činnosti nás pripravili o body. Útočná finálna činnosť bola v poriadku, dali sme päť gólov, zákonite sme mali pri takom  počte strelených gólov na ihrisku súpera vyhrať. Ešte po tom, ako sme sa dokázali vrátiť do zápasu a dokonca ho otočiť. Takéto niečo sa nemôže stať. Otočíme zápas zo stavu 0:3, to už nesmieme stratiť. Mrzí ma to, mohli sme si upevniť naše postavenie. Mali sme tento zápas vyhrať. Druhú tretinu sme mohli vyhrávať jednoznačnejšie. Veľká škoda. Nehráme v obrane tak, ako keď sme sa dostali na líderskú pozíciu v lige. Plus v tomto zápase určite boli strelené góly, silná morálka a viera, veď sme dokázali otočiť beznádejný stav. Obrovským mínusom bola v tomto zápase defenzíva. Škoda, ešte raz škoda. Treba sa poučiť a do ďalších bojov sa ,verím, vrátime silnejší. Všetkým našim priaznivcom prajem krásne sviatky a verím, že už v najbližšom zápase im prinavrátime hokejovú radosť z víťazstva.“

HC Prešov Penguins – MHK 32 Liptovský Mikuláš            7:5 (2:,1:3,4:2)

Góly: 3. Sabol (Jokeľ, Kihoon), 4. Halás, 26. Sabol (Török), 50. Kohutiar (Kihoon, Tkáč), 53. Tkáč (Kohutiar, Halás), 58. Prokop (Halás), 60. Jokeľ (Chalupa) – 29. Bartík (Kuric, Krčula), 31. Kuric (Cibuľa), 34. Lichanec (Uram, Jabrocký), 42. Uram (Jabrocký), 58. Piatka (Laco, Brezniak)

Strely: 29:35 (9:10,6:16,14:9)

Tresty: 2:3 + Nádašdi (LM) 10 min. OT, Uram (LM) 10 min + DKZ OT

Tréneri: Bartánus – Spišák

HC Prešov Penguins: Marton – Kihoon, Tkáč, Nitriansky, Pitka, Novický, Tartaľ – Chalupa, Šechný, Jokeľ – Halás, Prokop, Kohutiar – Dancsák, Kivader, Pulščák – Horvát, Sabol, Török

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pravda – Krčula, Mezovský, Burzala, Nádašdi, Oravec, Kadlubiak, Oško – Bartík, Kuric, Cibuľa – Uram, Lichanec, Jabrocký – Laco, Piatka, Brezniak – Gápa

Rozhodcovia: Mihaľov – Smerek, Riš