Tesné víťazstvo + VIDEO

pridané: 01.11.2019

Počas sviatočného večera sme dokázali poraziť Trenčín.

Trenčania nakoniec pricestovali na Liptov aj s Brankom Radivojevičom v kádri. Hostí trápila maródka, ale aj my máme svojich zranených. V prvej tretine sa hral svižný hokej. Obidve mužstvá dobre korčuľovali a šance mohli diváci vidieť na oboch koncoch klziska. Gól však nepadol ani počas presilovky našich chlapcov v 17. minúte, a tak sa išlo do kabín za bezgólového stavu.

V druhej tretine bolo ešte viac vzrušenia pred brankármi.  Dopomohli tomu hlavne presilové hry jedného, či druhého tímu. Hostia si v polovici stretnutia zahrali v dvojnásobnej početnej výhode, ale naši chlapci svojou bojovnosťou nedovolili súperovi otvoriť skóre. Ani naši chlapci nevyužili dve ponúknuté presilové hry a aj po štyridsiatich minútach svietilo na tabuli skóre bez gólov.

Pred úvodným buly tretej tretiny bolo obidvom striedačkám jasné, že to nakoniec bude zápas o jednom góle. Na veľkú radosť našich fanúšikov na zimnom štadióne sa podarilo vstreliť úvodný gól zápasu našim chlapcom, keď v oslabení unikol Uhrík a aj keď sprvoti svoj nájazd nepremenil, puk sa nakoniec s prispením hosťujúceho hráča dokotúľal za bránkovú čiaru. V 58.minúte sme si zahrali krátku presilovku o dvoch hráčov aj my, nepodarilo sa nám ale bohužiaľ rozhodnúť. A tak sme museli tŕpnuť pri našom vylúčení minútu a pol pred koncom. Pred presilovkou si zobral tréner hostí timeout a veril, že zápas jeho hráči vyrovnajú. Proti nim ale stáli odhodlaní naši bojovníci. Tým sa nakoniec podarilo ubrániť početnú nevýhodu a po záverečnej siréne vytryskol veľký gejzír radosti na ľade a nemenej tak aj na tribúnach nášho štadióna. Chlapci si pripísali do tabuľky ďalšiu dôležitú výhru.

Dnes nesmieme zabudnúť a musíme poďakovať našim skvelým fanúšikom, ktorí dnes vytvorili úžasnú atmosféru na štadióne, a práve ich hlasivky hnali našich chlapcov dopredu. Víťazstvo patrí aj im.

Pred reprezentačnou prestávkou odohráme ešte jeden zápas. V nedeľu cestujeme do Bystrice.

Mikuláš DO TOHO!!!

Tipsport Liga

19.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín                                                   1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 51. Uhrík OS

Strely: 33:35 (11:10,13:15,9:10)