HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

V Zámkoch zisk bodu

pridané: 28.10.2019

Ďaleká cesta za našim súperom priniesla jeden bod.

V súboji predposledného s posledným tímom ligy začali aktívnejšie Novozámčania. V 3. minúte sa v dobrých pozíciách ocitli Dlugoš aj Hruška, ale prvý netrafil bránu a druhý poslal puk len do brankára. Šialené minúty následne priniesli vedenia na našej strane. Vlado Vybíral si spracoval puk v tesnej blízkosti pred Kristínom a pohodlne ho poslal do siete. Tento stav vydržal len 9 sekúnd, keďže hneď z prvého útoku po vhadzovaní vyrovnal Bajtek. Prešlo ďalších 19 sekúnd a stav skóre sa menil znova. Po zakončení z ľavého kruhu poslal Liptákov do vedenia Róbert Huna.

Na začiatku 2. tretiny mohol opäť vyrovnať Bajtek, ale trafil len žrdku Bátoryho brány. Na druhej strane mohol navýšiť naše vedenie Roman, ale ponúknutú príležitosť nevyužil. Bajtekova formácia mala tiež možnosť dorovnať skóre a zo svojej aktivity vyťažila aspoň presilovú hru. To sa ukázalo ako veľmi dôležité, pretože Rogoň v nej gólovo zakončil peknú akciu na jeden dotyk s Urbanom a Jakúbekom. Po prvý raz sa v zápase dostali do gólového náskoku domáci až v 34. minúte vďaka zásahu Jakúbeka, ktorý poslal puk popod Bátoryho vyrážačku. Novozámčania pridali aj štvrtý gól, keď sa po prihrávke Pospíšila zblízka presadil Urban.

Tretie dejstvo prinieslo viacero nepresností. V záverečnej tretine sa hra výrazne pritvrdila a pribudlo niekoľko vzájomných trestov. Za vzájomnú potýčku pobudla na trestnej lavici štvorica Múčka, Oško, Fábry, Roman, pričom tretí a štvrtý z nich si odsedeli osobné tresty. Neskôr ich napodobnili aj Richard Huna s Bajtekom. V hre 4 na 4 sa však ani jeden z tímov nedostal do väčšej gólovej príležitosti. Dobre našliapnuté mal Rogoň, ale z ľavej strany neuspel. K slovu sa tak dostali opäť naši chlapci. Petran vyslal krížnu prihrávku pred bránu Kriškovi a ten pohodlne prekonal Kristína. Aj naďalej sme sa snažili o gól a naše úsilie korunoval v 58. minúte Róbert Huna. Duel tak dospel do predĺženia.

V predĺžení pálil Mikuš, ale jeho dobre mierenú strelu Bátory lapačkou vyrazil. Možnosť rozhodnúť mali aj Urban a Pospíšil, ale bez úspechu. Rovnako to dopadlo, keď sa v dobrých šanciach ocitli Drtina a Andrisík. O výsledku nakoniec rozhodli samostatné nájazdy. Uspeli v nich Novozámčania, na strane ktorých sa presadili Rogoň, Pospíšil a Jakúbek, kým na strane hostí strelil gól iba Uhrík.

 

Anton Tomko: "Myslím, že so ziskom jedného bodu, po tom, ako sme nezvládli druhú tretinu, môžeme byť spokojní. V Zámkoch sme ale chceli uhrať viac bodov než len jeden.  Prvá tretina bola v našej réžii, išli sme do vedenia, ale hneď po buly sme dostali gól a ďalší sme dali. Tam to bolo ako na hojdačke. V druhej tretine sme to absolútne nezvládli. Začalo sa to zbytočným faulom a následne sme dostali góly. Nové Zámky išli do vedenia. Tretia tretina bola opäť v našej réžii. Snažili sme sa vytvoriť na súpera tlak a podarilo sa nám vyrovnať. Chlapci, ktorí hrali do konca zápasu, ukázali veľkú vôľu, bohužiaľ, to nemôžem povedať o všetkých hráčoch, ktorí sem prišli. V nájazdoch dali Zámky tri góly, my len jeden, a tak sme bohužiaľ prehrali. Vzhľadom na priebeh zápasu sme spokojní s bodom, chceli sme však viac. "

 

Tipsport liga

17.kolo

HC Mikron Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 pp a sn (1:2, 3:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Bajtek (Hatala), 27. Rogoň (Urban, Jakúbek), 34. Jakúbek (Rogoň), 37. Urban (Pospíšil, Andrisík), rozhodujúci sam. nájazd Pospíšil – 10. Vybíral (Kurali), 11. Róbert Huna (Richard Huna, Rudolf Huna), 56. Kriška (Petran, Vybíral), 58. Róbert Huna (Kriška)

 

Strely: 42:39

Tresty: 6:4 + Fábry (NZ), Roman (LM) 10 min hrubosť, Bajtek (NZ) 10 min Vrazenie, Richard Huna (LM) 10 min napadnutie hlavy a krku

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

 

Nové Zámky: Kristín – Šmach, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina, Dlugoš – Pospíšil, Urban, Stupka – Štumpf, Bajtek, Jurík – Jakúbek, Fábry, Rogoň – Múčka, Hruška, Andrisík

Liptovský Mikuláš: Bátory — Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Kalousek — Uhrík, Tamáši, Kriška — Vybiral, Lištiak, Nechaj — Lunter, Oško, Piatka - Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

 

Rozhodovali: Fridrich, Juhász, Vyšný, Kis-Király

Diváci: 758