Víťazná nedeľa

pridané: 21.10.2019

Slnečná nedeľa priniesla „EŠKE“ víťazstvo.

Druhý domáci zápas v krátkom slede, tentokrát proti Michalovciam, sme začali aktívne. Našu aktivitu ale pribrzdili až tri vylúčenia po sebe. Naši chlapci tieto oslabenia ustáli bez inkasovaného gólu, a opäť sa vrátili k svojej aktívnej hre. V 14. minúte sme si aj my zahrali presilovú hru, taktiež však neúspešne. Obaja brankári predviedli v tejto tretine dobré výkony a do kabín sa išlo za bezgólového stavu.

Druhá tretina sa začala opäť našou aktivitou, ktorú pribrzdilo vylúčenie, a s ním potreba ubránenia početnej nevýhody. Chlapcom sa to podarilo, a tak sa mohli opäť vrhnúť do útoku. V 33. minúte sme aj my mali výhodu presilovky, ale Trenčan v bránke Michaloviec žiadny puk za svoj chrbát nepustil. A keďže aj Alex Zalivin v našej bránke predviedol pár dobrých zákrokov, diváci na štadióne gól nevideli ani po štyridsiatich minútach hry.

Tretia tretina začala už tak tradične. Náš hráč na trestnej lavici a presilová hra súpera. Zalivin ale zatiahol roletu a a stav vydržal aj naďalej vyrovnaný a bez gólov. Hostia mali v tretej tretine viac puk na hokejkách, ale gól nedokázali streliť. Všetci prítomní na štadióne, si začali uvedomovať, že zápas rozhodne jeden gól. Obrovskú šancu mali hostia v 58. minúte keď sa po chybe v rozohrávke ocitol hosťujúci Linet sám pred Zalivinom, a aj keď sa puk po Alexovom zákroku kotúľal v priestore bránkoviska, túto hrozbu sme nakoniec zažehnali. Štyridsať sekúnd pred koncom sme dostali možnosť rozhodnúť zápas v náš prospech. Na trestnú lavicu putoval fínsky legionár Michaloviec, a naši chlapci sa usadili v útočnom pásme. Naša výhoda sa zdvojnásobila, keď 9 sekúnd pred koncom vylúčil rozhodca Lineta za zdržovanie hry pri vhadzovaní buly. Diváci mali možnosť vidieť aplikáciu daného pravidla snáď prvýkrát od jeho zavedenia. Gól ale do záverečnej sirény už nepadol a išlo sa do predĺženia. Dvojnásobnú presilovku sme nevyužili, aj napriek sľubným šanciam. Gól do Trenčanovej siete nakoniec predsa prišiel. V dozvuku presilovky sa dostal Stehlík k puku medzi kruhmi a nekompromisne ukončil zápas. Diváci tak videli v zápase iba jeden gól.

V utorok hráme na Slovane a v piatok privítame doma Nitru.

Mikuláš DO TOHO!!!

Anton Tomko: „Zápas mal dobrú úroveň. Snažili sme sa nadviazať na náš výkon proti Košiciam. Som rád, že chlapci ukázali aj dnes dobré nasadenie a bojovnosť. Prvá tretina začala pre nás ako z „ríše snov“. Tri vylúčenia, ale chvalabohu sme ich ubránili. V tretej tretine sme sa trošku stiahli a hostia nás mierne zatlačili. Zalivin dnes ale podal vynikajúci výkon. V presilovke o dvoch hráčov bola na našich chlapcoch vidieť nervozitu, puk im skákal, už aj ľad bol nekvalitný, ale našťastie sme zápas vyhrali. Potrebovali sme to ako soľ. Verím, že sa už odrazíme vyššie a toto víťazstvo nám k tomu dopomôže.“

14.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce                            1:0pp (0:0,0:0,0:0 – 1:0)

Gól: 63. Stehlík (Ru.Huna)

Strely: 24:42 (9:16,4:11,9:14 – 2:1)

Tresty: 5:4 + Mezovský (LM) 10min VRAZ

Presilovky: 0:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin – Droppa, Petran, Kurali, Stehlík, Roman, Mezovský, Nemec, Smutný – Kriška, Uhrík, J. Sukeľ – Macík, Lištiak, Ri. Huna – Lunter, Oško, Vybíral – Ru. Huna, Ro. Huna, Nechaj

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov – Juusela, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaraleev, Linet, Hričina – Chalupa, Toma, Hamráček

Rozhodca: Korba, Kókai – Smrek, Kis-Király