Súboj o prvé miesto pre Bardejov

pridané: 17.12.2015

Šláger kola, zápas prvého s druhým, sme v Bardejove bohužiaľ tesne prehrali.

V stredu sa v rámci 28. kola 1. Hokejovej ligy stretli na bardejovskom ľade dva najlepšie celky v doterajšom priebehu súťaže. Bardejov, doma tradične silný súper a proti nim odhodlaní Liptáci.

Hostia však nezačali vôbec dobre. Už v druhej minúte domáci dokázali streliť gól. Liptáci stihli odpovedať o minútu neskôr. Po Uramovej nahrávke sa presadil navrátilec do zostavy, Ondrej Burzala. Domáci však naďalej búšili do Liptákov, a ich snaha sa pretavila v gólovú radosť v desiatej minúte. Pravdu prekonal Kalináč. Hostia nepochopiteľne inkasovali o chvíľu ďalší gól a tak zrazu svietilo na tabuli skóre 3:1. Domáci sa presadili do konca tretiny ešte raz, keď puk do siete dopravil Šimčák. Pre Liptákov to v tejto chvíli vyzeralo všelijako, len nie dobre.

Do druhej tretiny ale zo šatne hostí vyšlo nové mužstvo. Liptáci prebrali iniciatívu, a na domácu bránu smeroval jeden strelecký pokus za druhým. V prvej presilovke hostí v zápase sa parádne trafil Krčula. Hostia hýrili aktivitou a domácim robili veľké problémy. Domáci sa dopúšťali faulov, avšak „Eška“ nedokázala pretaviť početné výhody do kontaktného gólu. Tesne po skončení presilovky, v poslednej minúte tretiny ale už ten kontaktný gól predsa padol. Mezovského strela po teči od domáceho brániaceho hráča skončila v sieti. Liptáci tak po druhej tretine strácali už len gól na vyrovnanie.

Tretia tretina bola od úvodného buly vyrovnaná. Domáci sa v šatni skonsolidovali, a zastavili liptovskú útočnú lavínu. „EŠKA“ sa stále snažila tlačiť do zakončenia, domácich podržal brankár. V poslednej desaťminútovke pridali domáci piaty gól. Po vyhratom buly sa presnou strelou presadil Solomonchak. Hostia mali v závere ešte šancu spraviť niečo z výsledkom v presilovej hre, domáci si už ale výhru ustrážili aj pri krátkej power play Liptákov. V čase 58:20 pri presilovke hostí Loydl úmyselne posunul Riečického bránu, no Mezovský z trestného strieľania neuspel. Bardejov si tak po tomto zápase upevnil vedúce postavenie v tabuľke. Liptáci podali dve tretiny sympatický výkon, mrzieť ich určite bude úvodná tretina.

Róbert Spišák: „Urobili sme chyby za stavu 1:1 a od toho sa to odvíjalo. No do zápasu sme sa vrátili, a aj ho zdramatizovali. Bolo aj niekoľko príležitosti na vyrovnanie, neprišli sme tu s defenzívou, hrali sme otvorený útočný hokej. Divákom sa musel páčiť. Prevyšovala ofenzíva nad defenzívou, domáci boli úspešnejší pri premieňaní príležitosti My sme svoje príležitosti niekedy riešili so slabým dôrazom. Také šance za stavu 4:3 treba premieňať. S takým súperom ako Bardejov nemôžeme robiť individuálne chyby ani na jednom konci klziska.“

Liptáci v piatok nastúpia na domácom štadióne proti Trnave, a ty nesmieš chýbať. Chlapci budú potrebovať tvoju podporu! Pomôž im svojou prítomnosťou proti nevyspytateľnému súperovi.

Lístky si môžu fanúšikovia zakúpiť v predpredaji v Informačnom centre mesta v objekte Domu služieb na Pešej zóne.

Piatok 18.12.   17:30   MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Trnava

HC 46 Bardejov – MHK 32 Liptovský Mikuláš      5:3 (4:1,0:2,1:0)

Góly: 2. Šimčák (Solomončak, Vaško), 10. Kalináč (Baláž, Gmitter), 10. Mikolášek (Cútt, Fajčák), 13. Šimčák (Solomončak), 53. Solomočak (Šimčák) resp. 3. Burzala (Uram, Lichanec), 28. Krčula (Bartík, Mezovský) PP, 40. Mezovský (Števuliak, Krčula)

Strely: 33:36