HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Majster víťazne

pridané: 30.09.2019

Proti Banskej Bystrici sme doma neuspeli.

Domáci zápas proti úradujúcemu majstrovi z Banskej Bystrice sme začali vynikajúco. Už v tretej minúte nás poslal Richard Huna do vedenia. Hostia ešte počas prvej tretiny ale zvrátili stav stretnutia. V rýchlom slede sa dvakrát presadil Jordan Southorn. Prvý úder prišiel v 13.minúte a druhý gól hostí v 15.minúte. Naši chlapci naopak, nedokázali využiť svoje šance. Kriška a ani Ozolins vo svojich veľkých príležitostiach neuspeli. Kalich horkosti sme si vypili do dna v poslednej minúte tretiny, keď po chybe pri rozohrávke, sme 50 sekúnd pred koncom tretiny inkasovali po tretíkrát.

Druhá tretina začala našou presilovkou. Naši chlapci sa usadili v útočnom pásme a po strele Jakuba Sukeľa zazvonila horná žrďka. Ďalší priebeh prostrednej časti hry priniesol rozháraný hokej. Kombinácia viazla hosťom aj našim hráčom, a diváci mohli vzhliadnuť veľa nepresností, po ktorých sa kopili zakázané uvoľnenia.  Šancí bolo ako šafranu. Snahu niečo spraviť s výsledkom sme nemohli našich hráčom uprieť, aktivita ale končila zväčša v okolí modrej čiary, alebo pri mantineloch v útočnom pásme. Posledný „klinec“ do rakvy sme inkasovali opäť v úplnom závere tretiny. Dvadsať sekúnd pred koncom hostia, opäť po našej chybe v obrannom pásme, upravili na rozdiel troch gólov.

 V tretej tretine sa roztrhlo vrece s vylúčeniami. Najskôr si naši hráči zahrali dve po sebe idúce početné výhody. Potom sa ale museli brániť štyrom oslabeniam. Práve tie stáli silu a vôľu, ešte zabojovať o lepší výsledok. Hostia nakoniec poslednú z ponúknutých presiloviek využili, a uzavreli stav stretnutia na 1:5.

Anton Tomko: „Stretnutie sme začali dobre, dokázali sme ísť do vedenia. Potom však prišli opäť dva rýchle góly a súper sa dostal na koňa. Škoda však našich šancí v prvej tretine, či nastrelené brvno po strele Jakuba Sukeľa na začiatku tej druhej. Definitívny smer zápasu ukázal štvrtý gól, ktorý sme inkasovali na konci druhej tretiny, pár sekúnd pred koncom. Hostia nás trestali po našich chybách, naopak, my sme tie ich nedokázali využiť. V tretej tretine sme mali 4 vylúčených hráčov. To je veľa. Aj to nás ubíja. Stojí síl, ktoré potom chýbajú inde. Musíme bojovať. Nič iné nám nezostáva. Musíme zdvihnúť hlavu a začať bodovať."

Richard Huna: „Začali sme síce dobre, ale potom sme inkasovali dva rýchle góly, a zložili sme sa. Nemôžeme takto sklopiť hlavy, aj keď dostaneme dva góly a súper otočí zápas. Neviem čo sa stalo, a prečo sme zareagovali takýmto spôsobom. Musíme zabojovať v najbližšom zápase a bodovať.“

 

Extraliga pokračuje v rýchlom slede. Už v utorok sa opäť predstavíme našim divákom.

V Titan aréne privítame v podtatranskom derby HK Poprad.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

 

Tipsport liga

7.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 3. Ri. Huna – 13. Southorn (Šoltés, Jääskeläinen), 15. Southorn (Šoltés), 20. Šoltés (Hickmott), 40. Lunter (Štastný), 58. Wahl (Hickmott, Southorn) PP

 

Strely: 18:42

Tresty: 5:4

Presilovky: 0:1

Oslabenia: 0:0

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin – Kurali, Mezovský, Cebák, Smutný, Petran, Droppa, Nemec, Burzík – Kriška, Ro. Huna, Ri. Huna – Ru. Huna, Oško, J. Sukeľ – Macík, Ozollins, Kalousek – Nechaj, Uhrík, Piatka

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, Ďatelinka, Brejčák, Nemčík, Biro, Petrinec – Šoltés, Hickmott, Jääskeläinen – Lunter, Štastný, Lamper – Fafrák, Wahl, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth

 

Rozhodca: Lokšík, Juhász – Beniaš, Soltész

Diváci: 1126

 

 

Tomáš Paprčka