V Trenčíne bez bodu

pridané: 27.09.2019

Napriek štyrom streleným gólom, sme neuspeli.

Domáci vstúpili do zápasu aktívne. Po náznakoch šancí sa v 4. minúte uvoľnil pri zadnom mantineli Lapšanský. Prihral pred bránku Mikyskovi, ktorý otvoril skóre stretnutia. O minútu po Sládkovej tvrdej strele sa k odrazenému puku pred Zalivinom dostal Švec, ale lapačku nášho gólmana neprestrelil. Trenčania následne nevyužili ani brejkovú situáciu troch proti jednému, keď zlyhali na zlej prihrávke. V oslabení, z úrovne bránkovej čiary, nahadzoval puk na bránku Jakub Sukeľ a prekvapil gólmana Dukly. V 13.minúte si pred bránkovisko nakorčuľoval Coughler, ktorý ťažil z prihrávky Aldersona spoza brány a strelou k žŕdke nedal Zalivinovi šancu. Päť minút pred prvou sirénou domáci hokejisti odmietli šancu na tretí gól. Zalivin zázračne dokázal zareagovať na zakončenie Kajínka.

Úvod druhej tretiny sa niesol v znamení obojstranne útočného hokeja. Trenčanom vyšla kontra v 25. minúte. Po kombinácii Mikysku s Aldersonom druhý menovaný poslal puk za bezmocného Zalivina. V polovici stretnutia dohrávala Dukla presilovú hru za príliš veľa hráčov „EŠKY“. Po nastrelení puku od modrej čiary Zalivin neudržal puk a Sádecký už nemal problém doklepnúť puk do prázdnej bránky. Tréner Tomko vystriedal gólmanov, no Bátory si na puk ešte ani nesiahol a už ho vyťahoval zo siete. Strelou z ľavého kruhu sa presadil Sojčík. Silné minúty domácich prerušil v 34. minúte Jakub Sukeľ, ktorý využil odrazený puk od zadného mantinelu a prepasíroval puk za presúvajúceho sa Valenta. V závere prostrednej tretiny sa Dukla presadila šiestykrát. Sojčíkov nahodený puk od modrej čiary sa zatrepotal v Bátoryho sieti.

Na začiatku tretej tretiny nevyužili domáci dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Následne sme mali rovnakú výhodu v trvaní bez mála jeden a pol minúty. Až po jej skončení dopravil puk za rozhodeného Valenta Jakub Sukeľ a skompletizoval hetrik. V 53.minúte počas skrátenej presilovej hry naši chlapci vyšachovali obranu Trenčína a puk za Valenta zasunul Rudolf Huna a vykresal pre nás iskierku nádeje. Vo zvyšných minútach v na góly bohatom stretnutí sa už nikto nepresadil, a tak si Trenčania pripísali na svoje konto prvé víťazstvo na vlastnom ľade.

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Nemali sme do zápasu dobrý vstup. Vedeli sme, čo od Dukly môžeme očakávať. Ani nie, že by sme nechceli, ale všetko sme hrali príliš pomaly. Domáci hráči nám nedali priestor a strelili nám tri góly z priestoru pred bránkou. Prišiel štvrtý gól a z našej strany bolo po zápase. My sme vystriedali brankára a prvá strela na Bátoryho skončila v sieti. Troška sme zabrali v poslednej tretine, Dukla troška poľavila. Potrestali sme jej vylúčenia. V závere sa nám už kontaktný gól nepodarilo streliť.“

V nedeľu hostíme Bystricu a v utorok hráme derby s Popradom.

„Mikuláš“ DO TOHO!!!

6.kolo

Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš                             6:4 ((2:1, 4:1, 0:2)

Góly: 4. Mikyska (Lapšanský), 13. Coughler (Alderson, Mikyska), 25. Alderson (Mikyska, Sládok), 30. Sádecký (Chromiak, Štach), 32. Sojčík (Starosta, Chromiak), 40. Sojčík (Starosta, Bartovič) – 10. Jakub Sukeľ (Oško), 34. Jakub Sukeľ (Kriška, Ró. Huna), 46. Jakub Sukeľ, 53. Ru. Huna (Ri. Huna, Ró Huna)