Výsledky mládeže

pridané: 15.12.2015

Počas víkendu si naši chlapci odbili ďalšie ligové kolá. Ako sa im darilo?

Juniori majú za sebou trojbodový víkend. Na víkendovom ďalekom tripe za svojimi súpermi majú vyrovnanú bilanciu.  V sobotu na Záhorí porazili Skalicu. Diváci videli všetko podstatné v prvej tretine. Všetky góly padli počas úvodnej časti hry. V nedeľu sa im bohužiaľ nepodarilo nadviazať na víťazný zápas, a podľahli v hlavnom meste Slovenska Slovanu. V nedeľu o výsledku rozhodla prvá tretina, ktorú naši chlapci vysoko prehrali, a aj keď sa potom snažili výsledok otočiť a dohnať gólovú stratu, bodovať sa im už nepodarilo.

Dorastenci sa počas uplynulého víkendu predstavili na domácom ľade. V sobotu boli bohužiaľ úspešnejší hostia, lídri tabuľky. V nedeľu však naši chlapci svojho druhého súpera porazili. Za súperov mali rovnaké tímy ako ich starší kolegovia. Na Liptov pricestovala Skalica a Slovan. V sobotnom vyrovnanom zápase spravili o jednu chybičku viac ako súper, a prehrali najtesnejším rozdielom. V nedeľu sa scenár opakoval, tentoraz so šťastnejším koncom pre naše farby.

Juniori

29. kolo

MHKM Skalica – MHK 32 Liptovský Mikuláš       1:2 (1:2,0:0,0:0)

Góly: 17. Kukliš (Kuna) resp. 15. Lištiak (Florek), 19. Koštial

Strely: 42:15

Tresty: 2:6 + Rodionov (SI) 5+DKZ, Ivičič 10min. OT+DKZ

Tréneri: Hrnčár – Pleva

MHK 32 Liptovský Mikuláš:

Schlachta – Florek, Furdek, Koštial, Laučík, Lištiak, Majer, Matejovie, Oško P., Sčensný, Sitek, Strečok, Struška

Ján Pleva: „Dobrý zápas z našej strany. Perfektný výkon na dané okolnosti. Vyzdvihnúť musím výkon brankára. S výsledkom aj hrou som spokojný.“

30. kolo

HC Slovan Bratislava – MHK 32 Liptovský Mikuláš          6:4 (5:1,0:2,1:1)

Góly: 4. Galis (Kundrát), 9. Galis (Halama) PP, 14. Danišovský (Halama) PP, 16. Jaško (Kratochvíla), 18. Kratochvíla (Pribula) PP, 41. Danišovský (Pokorný) resp. 5 Struška (Nemec), 30. Koštial (Strečok), 39. Florek (Lištiak, Sitek), 56. Furdek (Laučík) PP

Strely: 35:29

Tresty: 9:7

Tréneri: Mosnár – Pleva

Poburíni (15.Schlachta) - Florek, Furdek, Koštial, Laučík, Lištiak, Majer, Matejovie, Nemec,  Oško P., Sčensný, Sitek, Strečok, Struška

Ján Pleva: „V prvej tretine sme si prehrali zápas. Veľká škoda. Herne to bol dobrý výkon, ale opakujem, dobrý výsledok nás stála nezvládnutá prvá tretina. Vyrovnaný zápas. Chlapcov za päť tretín zo šiestich, ktoré odohrali tento víkend chválim. Hrali dobre, podali dobrý výkon. K úplnej spokojnosti mi chýba bodík z Bratislavy.“

2

Pozn. Martinu odráta DK SZLH po skončení súťaže 18 bodov.

Model súťaže a hrací systém Extraligy Juniorov:

Extraliga Juniorov sa po odohratí Základnej časti (34 zápasov) rozdelí nasledovne:

O Play - Off: Tímy v tabuľke na 1. – 12. mieste vytvoria skupinu o Play – Off. Body a skóre sa vynulujú. Každý tím odohrá 22 zápasov (1x doma, 1x von, každý s každým). Následne sa vytvorí tabuľka.

Predkolo Play – Off: Mužstvá na 1. – 6. mieste skupiny o Play - Off postupujú do Play – Off. Družstvá umiestnené na 7. – 12. mieste sa stretnú v predkole Play – Off

Play – Off: Štvrťfinále, semifinále, finále a o 3. Miesto

Pozn. Družstvo SR „18“ po odohratí Základnej časti a časti o Play – Off ukončí účinkovanie v Extralige Juniorov.

Play – Out: Družstvá umiestnené na 13. – 18. mieste vytvoria skupinu o umiestnenie. Tímy odohrajú zápasy každý s každým.

Dorastenci

27. kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MHKM Skalica       2:3 (1:1,0:1,1:1)

Góly: 15. Židek (Rolný, Had), 42. Čenka (Kalousek, Židek) resp. 20. Kocák (Čederle), 31. Shapovalov, 57. Stacha

Strely: 25:49

Tresty: 4:2

Tréneri: Halahija – Straka

Bátory – Čenka, Cibuľa, Had, Hošala, Kalousek, Kováč, Lačný, Mikuláš, Parobek, Revaj, Rolný, Senko, Šereš, Šimek, Trochta, Židek

Dušan Halahija: „Prvých päť minút sme ostali mysľou a duchov v šatni. Potom sme však prebrali trošku iniciatívu, dotiahli sme súpera. Zlomil nás nešťastný tretí gól v závere zápasu. Bol to herne dobrý zápas z našej strany. Utiekol nám bod, či dva.“

28.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava          4:3sn (1:0,1:2,1:1,0:0-1:0)

Góly MHK 32: Rolný, Židek, rozh.sn. Kalousek

Dušan Halahija: „Opäť herne dobrý zápas. Veľká škoda neuznaného, podľa môjho názoru regulérneho gólu na 3:1 pre nás. Následne sme inkasovali dva góly a prehrávali sme. Zdvihli sme však hlavu a vyrovnali. V nájazdoch sme potom vydolovali ďalší bod. Víkend hodnotím pozitívne. Mužstvá ktoré prišli, sú manšafty z hornej časti tabuľky. Teší ma, že sme s nimi držali herne krok. Hrali sme v oboch zápasoch solídne. Chlapcov chválim za predvedenú hru a nasadenie.“