Prvé víťazstvo

pridané: 21.09.2019

Proti Novým zámkom sme bodovali naplno.

Na začiatku zápasu mali viac z hry hostia vďaka dvom vylúčeniam našich chlapcov. Umnou hrou sme ale nepustili hostí do vážnejšej príležitosti. V 10.minúte sme otvorili skóre zápasu . Tvrdou strelou, nechytatelne spomedzi kruhov, sa presadil Stehlík. O pár sekúnd nato sa ocitol v tisíc percentnej šanci Ozolins, trestuhodne však zlyhal. V závere úvodnej tretiny sme si zahrali v početnej výhode aj my, ale nedokázali sme ju využiť.

V 25. minúte mohol zvýšiť náš náskok pri ďalšej presilovke Smutný, ale jeho strela tesne minula odkrytú bránku. V ďalších minútach pridali hráči Nových Zámkov a po polhodine hry sa im podarilo vyrovnať na 1:1. Pospíšil prihral voľnému Kováčikovi a ten prestrelil Zalivina. V závere druhého dejstva bola znovu aktivita na našich hokejkách a vypracovali sme si niekoľko nádejných príležitostí, no bez gólového zakončenia. Najväčšiu šancu mal Petran, keď v presilovke o dvoch hráčov takmer zlomil ľavú tyčku Kristínovej bránky.

To však prišlo hneď po druhej prestávke. Ozolinš poslal počas dohrávanej presilovky presnú krížnu prihrávku na Krišku a jeho prudká strela skončila v sieti. Aktivita našich chlapcov pokračovala a nechýbalo veľa, aby sme pridali aj poistku. Kristín však svojich spoluhráčov podržal. Náš rozlet zastavili až dve vylúčenia krátko po sebe a hostia si dokonca zahrali 46 sekúnd piati proti trom. Ponúknutú príležitosť však nevyužili, a tak sme si pripísali prvé sezónne víťazstvo.

Za zmienku stojí debut Simona Kalouska. Tento mladý odchovanec si otvoril svoj zápasový účet v najvyššej súťaži.

V nedeľu cestujeme do Miškovca.

4.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky                       2:1 (1:0,0:1,1:0)

Góly: 10. Stehlík (Ru. Huna, Ró. Huna), 41. Kriška (Ozolins, Kurali) PP2 – 30.Kováčik (Pospíšil)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin – Kurali, Stehlík, Cebák, Smutný, Droppa, Petran, Nemec, Burzík – Kriška, Ozolins, Vybíral – Piatka, Oško, J. Sukeľ – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kalousek, Uhrík, Lištiak

HC Mikron Nové Zámky: Kristín – Hain, Drtina, Mikuš, Dlugoš, Ordzovenský, Hatala, Šmach, Kováčik – Stupka, Veshutkin, Pospíšil – Jurík, Urban, Bajtek – Mikula, Fábry, Rogoň – Števuliak, Bečka, Andrisík

Rozhodca: Novák, Kókai – Krajčík, Soltész