Z Nitry návrat bez bodu

Pod Zoborom sme nestrelili gól.

Prvá tretina sa začala sériou vylúčení na jednej aj druhej strane. Naši hráči ale zvládli úvodné oslabenia. Úvodná tretina mala vyrovnaný priebeh, obidve mužstvá sa snažili tlačiť pred súperovu bránu. Gól nakoniec diváci v prvej tretine videli. V 16.minúte sa počas presilovej hry šťastne trafil Kollár a otvoril skóre. Tretinu sme síce vyhrali na strely, ale skóre ovládli domáci.

Na začiatku druhej tretiny sme si zahrali presilovku, opäť však bez gólového efektu. Dokonca, tesne po návrate domáceho hráča z trestnej lavice, sme opäť inkasovali. Do konca tretiny sme si ešte zahrali jednu presilovku, opäť však neúspešne. Domáci taktiež nevyužili pobyt nášho hráča na lavici hanby, a tak sme po dvoch tretinách prehrávali o dva góly, aj napriek tomu, že pomer  strel na bránku bol vyrovnaný.

V úvode tretej tretiny sme ustáli ďalšiu oslabovku. Po nej ale prišiel gólový uragán domácich. V krátkom slede sa presadili Šimun a Lušňák. Po štvrtom góle vymenil Zalivina v našej bránke Bátory. Ten inkasoval do záveru dva góly. Presadili sa Rais a Kollár.

Anton Tomko: „Pre nás je to krutý výsledok. Do stavu 0:2 sme sa snažili streliť kontaktný gól, nevyšlo nám to. Tretím gólom mužstvo upadlo, neviem prečo. Prepadávali sme. Nitra dala prvý gól šťastný, keď mladý Kollár trafil puk vo vzduchu. Na druhej strane sme zahrali zle presilovku. Od stavu 3:0 bolo na ľade jedno mužstvo. Trochu ma mrzí, že hráči takto reagujú na výsledok. Zatiaľ nám vonku chýba srdce a nasadenie.“

Opäť musíme hodiť za hlavu túto nepríjemnú prehru. V piatok nás čaká veľmi dôležitý zápas na domácom ľade. Privítame Nové Zámky.

„EŠKA“ DO TOHO!!!

Tipsport liga

3.kolo

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš                  6:0 (1:0,1:0,4:0)

Góly: 16. Kollár (Šimun, Mezei), 24. Kerbashian (Scheidl), 47. Šimun (Fominych, Š. Nemec), 48. Lušňák (Kollár, Rais), 54. Rais (Fominych), 60. Kollár

Strely: 40:29 (9:10,14:11,17:8)

Tresty: 7:6 + Lištiak 10min VRAZ.

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

Nitra: Hanuljak - Mezei, Rais, Š. Nemec, Olsen, A. Sloboda, M. Versteeg, Korím - Lušňák, Kollár, Rác - Scheidl, Kerbashian, Gabrielle - Šimun, Fetkovič, Fominych - Čaládi, Minárik, Hrušík - Pätoprstý

Liptovský Mikuláš: Zalivin (48. Bátory) - Burzík, Petran, Cebák, Smutný, J. Nemec, Stehlík, Droppa, Mezovský - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Rudolf Huna, Piatka, J. Sukeľ - Nechaj, Ozolinš, Vybíral - Michalík, Uhrík, Lištiak

Rozhodovali: Snášel, Nagy (Maď.) - Šoltés, Soltesz (Maď.)