Po kvalitnom výkone bez bodu + FOTO

pridané: 16.09.2019

V prvom domácom zápase novej sezóny sme neuspeli proti Slovanu.

Prvý domáci zápas priniesol zaplnenú „Kôlničku“ a atraktívneho súpera v podobe navrátilca do našej najvyššej súťaže, Slovanu Bratislava. Úvod patril hosťom, keď už v druhej minúte sa dokázal presadiť Štajnoch. V ďalšom priebehu sme videli presilovky na jednej aj druhej strane, ku gólom to ale neviedlo. Po Droppovej strele puk poskakoval pred Habalovým bránkoviskom, V skrumáži sa ale naši chlapci nedokázali úspešne presadiť. Najkrajšiu akciu tretiny sme videli v 15.minúte, keď sa Ozolins krásne zbavil brániaceho hráča a v situácii 2-1 prihrával Vybíralovi, tomu sa však nepodarilo dopraviť puk do odkrytej bránky. Do kabín sme išli s jednogólovým mankom.

Do druhej tretiny sme nastúpili aktívne a v 23.minúte sa nám v presilovke podarilo vyrovnať, keď Stehlíkov nahodení puk skončil po odraze v sieti Slovana. Pol minúty predtým rozhodcovia neuznali gól Sukeľa. Spravodlivosť si ale nakoniec našla cestu. Obávaná druhá tretina napokon mala úplne opačný scenár, ako ten, ktorého sa bál tréner Tomko. „EŠKA“ bola v tejto fáze stretnutia po vyrovnaní lepším mužstvom, so šancami na vedúci gól. Bohužiaľ, do šatní sa išlo za vyrovnaného stavu.

Na začiatku tretej tretiny sme najskôr ubránili oslabenia, aby sme si chvíľu na to zahrali presilovku. Ku gólu do siete súpera to ale neviedlo. Nakoniec rozhodla situácia z 53.minúty. Naši chlapci sa nevedeli dlhšie časové pásmo dostať z obrannej tretiny, až sa nakoniec puk dostal na modrú čiaru k Bačíkovi, a ten ho poslal švihom do pravého horného rohu Zalivinovej brány. Ten mal úplne zakrytý výhľad a nedokázal zareagovať. V tej chvíli, ako Bačík vystrelil, sa pred ním nachádzala veľká skrumáž hráčov. Našu snahu o vyrovnanie pribrzdilo vylúčenie. Po návrate Uhríka na ľad dve minúty pred koncom sme si vynútili vhadzovanie v útočnej tretine, zobrali sme si timeout a odvolali brankára. Skúsení hostia si však svoje vedenie postrážili a Vandas pridal do našej opustenej bránky tretí gól.

Výkon nášho mužstva a atmosféra stretnutia ale bola na vynikajúcej úrovni. K atmosfére sa vyjadril aj generálny manažér „EŠKY“ Milan Čanky. „Chcem poďakovať všetkým divákom a fanúšikom, ktorí prišli na náš úvodný domáci zápas. Vytvorili vynikajúcu atmosféru pre našich chlapcov počas zápasu. Badaj by tomu tak bolo aj v ďalších zápasoch, ktoré nás čakajú. Verím, že všetci ocenili snahu a výkon, ktorý podali chalani na ľade, aj napriek tomu, že sa nám nepodarilo bodovať. Teším sa na ďalší domáci zápas, ktorý odohráme už v piatok proti Novým Zámkom, a verím, že prídete aj vy rovnako hojnom počte, ako proti Slovanu.“

Atmosféra bola naozaj dobrá, ale mala predsa len jedno malé negatívum. Chceme poprosiť našich fanúšikov, aby pred koncom stretnutia neodchádzali zo zimného štadióna predčasne, napríklad po inkasovanom góle do prázdnej bránky, ale zostali a zatlieskali chlapcom na rozlúčku. Keď si to, samozrejme, zaslúžia. Myslíme si, že po výkone ako včera večer, si napriek výsledkovému nezdaru zaslúžili uznanie za odvedenú robotu. Chlapci v šatni si to veľmi vážia a vnímajú to. Vnímajú Vás, našich fanúšikov.

Tréner Tomko zhodnotil zápas nasledovne. „Podali sme diametrálne odlišný výkon ako v prvom zápase na ľade Michaloviec. Chlapci nastúpili od začiatku koncentrovane a s veľkou vôľou pobiť sa o víťazstvo. Zaskočil nás trošku rýchly gól, ale nezlomili sme sa. Chlapci v druhej tretine predviedli dobrý výkon, škoda, že sme nestrelili aj druhý gól. Šance na to boli. Pred inkasovaným gólom v tretej tretine sme sa nechali od súpera dlhšie pritlačiť v našom pásme a hostia to dokázali skúsene využiť. Obranca si počkal na tú správnu chvíľu na strelu. V power play sme skúsili vyrovnať, ja by som ešte viac počkal a pripravil si streľbu, ale taký je hokej. Tentokrát nám to bodovo nevyšlo, ale je na čom stavať. Keď podáme takýto výkon, korčuliarsky a takticky, môžeme hrať s každým súperom. Budeme nabádať na to chlapcov, aby odohrali každý zápas s takýmto nasadením a v takom tempe. Mrzí ma zranenie Macíka, ktorý nedohral pre bolesť v hornej časti tela po jednom zo súbojov. Po výpadku Lavrovsa pre zranenie pred zápasom s Michalovcami ide o citeľné straty.“

Musíme zdvihnúť hlavy a odhodlane nastúpiť už na najbližší zápas v utorok, na ľade Nitry. Doma odohráme ďalšie stretnutie v piatok, proti Novým Zámkom.

2.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava               1:3 (0:1,1:0,0:2)

Góly: 23. Stehlík (Ri. Huna) PP – 2. Štajnoch (Sloboda, Puliš), 53. Bačík (Vandas, Kytnár), 60. Vandas (Bondra, Zigo)

Strely: 31:35 (14:13,12:11,5:11)