Omladina na východe bez bodu.

pridané: 27.02.2019

V záverečnom kole naši chlapci nestačili na Košice.

V Košiciach sme sa predstavili bez tradičných opôr. Starší hráči a hráči s bolačkami dostali voľno, a tak sa mohli ukázať naši mladí hráči. V prvej tretine sa im darilo držať krok s technickejšími hráčmi domácich. Zlomila ich až do 17.minúty. V nej sme najprv spálili šancu na otvorenie gólového sumáru zápasu, aby následne, z protiútoku sme od Klímu inkasovali prvý gól.

Druhá tretina nezačala pre nás najlepšie. V 25.minúte strelil druhý gól domácich Koch. Našim chlapcom sa roztriasli kolená a o krátku chvíľu inkasovali z hokejky Jokeľa aj tretí gól. Potom sme síce mali šancu na zníženie, keď si na trestnú lavicu sadol jeden z domácich hráčov, bohužiaľ, nedokázali sme domáceho brankára prekonať. V druhej tretine sme tak videli iba domáce góly.

V tretej tretine domáci hrali až tri presilové hry. Naši chlapci ale dokázali početné nevýhody ustáť bez inkasovaného gólu. Až v úplnom závere, v 59.minúte pridal Jokeľ svoj druhý gól v stretnutí a uzavrel celkový gólový sumár zápasu.

Naši mladí odchovanci predviedli bojovný a organizovaný výkon. Skúsenosť a kvalita však bola na strane súpera.

Nezostáva nám nič iné, iba sa pripraviť na oddych, ktorý teraz nastane a pomaly začať pripravovať ďalšiu extraligovú sezónu.

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom a fanúšikom za celosezónnu podporu. Skrz rekonštrukciu našej „Kôlničky“ sme to mali ťažké všetci. Vy aj naši hráči. Avšak, všetko sme to zvládli a tieto skúsenosti nás opäť posilnia a posunú ďalej.

55.kolo

HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš                           4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Klíma (Dudáš), 24. Koch, 25. Jokeľ (Galamboš, Dudáš), 58. Jokeľ (Klíma, Dudáš)

Strely: 39:15