Dukla si z Liptova odniesla všetky body

pridané: 02.12.2015

V domácom prostredí sme bodovať nedokázali.

Liptáci začali tak, ako sa na domáci zápas patrí. Vyleteli na súpera a tlačili sa do zakončenia. Už v druhej minúte mal gólovú šancu Lichanec, ktorý sa ocitol medzi kruhmi, ale netrafil bránku. Ešte v tej istej minúte strieľal aj Gápa, ale rovnako neúspešne. O minútu nato Jabrocký vložil hokejku do strieľanej Uramovej nahrávky pred bránku, no Okoličány dobre zasiahol. Liptáci dlho nevedeli nájsť recept na brankára hostí. Až v  11. minúte Bartík prestrelil po vyhratom Cibuľovom buly všetko pred sebou. Liptáci šli zaslúžene do vedenia. Hostia mali šancu na vyrovnanie tesne po inkasovanom góle v presilovke. Nedokázali si však vypracovať šancu, naopak, ušiel im Števuliak, ale tiesnený neuspel. V 14. minúte už bolo vyrovnané. Klouda od modrej vymietol šibenicu Dovinovej bránky. Domácich trošku gól zaskočil a Dovina musel hasiť o dve minúty ďalšie dobré zakončenie michalovských útočníkov. V 18. minúte aktivita domácich slávila úspech. Števuliak zabojoval v rohu klziska, posunul puk za bránu Uramovi, a ten našiel Lichanca, ktorý sa z medzikružia nepomýlil. Liptáci šli do šatne spokojnejší.

Druhá tretina začala presilovkou domácich, ktorá ale zmenu stavu nepriniesla. V 25. minúte obranca Michaloviec na modrej čiare našiel diagonálnou nahrávkou pri tyčke osamoteného hráča, no Dovina vytiahol parádny zákrok. Domácim hra v druhej tretine vôbec nešla a v 28. minúte pykali. Klouda našiel pred bránkou hokejku Faitha, a ten do odkrytej bránky vyrovnal stav. Domáci zostali ako obarení. Dovina musel ukázať kvality aj o minútu neskôr, keď nedovolil hosťujúcemu útočníkovi v samostatnom nájazde skórovať. Domáci potom mali veľkú šancu na skórovanie. Hrali dlhú presilovku o dvoch hráčov, a aj keď zatlačili hostí, nastrelili tyčku, ale gól sa im nepodarilo streliť. V závere tretiny za to pykali. Domáci spravili chybu pri zakladaní útoku a Huňady dotlačil puk za Dovinov chrbát. Druhá tretina pre domácich dopadla zle.

Liptáci sa od začiatku záverečnej tretiny snažili spraviť niečo s výsledkom. Napádali hráčov hostí pri zakladaní útokov , ale aj keď vybojovali puk, finálnu fázu nedokázali dotiahnuť do gólového záveru. Tretinu kúskovali nepresnosti na oboch stranách, čo vyhovovalo hosťom zo Zemplína. Tí strelili ešte dva góly. Najprv sa presadil po chybe obrancu na červenej čiare Čížek v prečíslení dvaja na jedného a v úplnom závere Faith uzavrel v nájazde skóre. Domáci nedokázali v tomto zápase potešiť svojich fanúšikov.

Róbert Spišák: ,,Za stavu 2:1 sme sa uspokojili s výsledkom. Potom sme sa už nedokázali naštartovať a to nás stálo výsledok. Musíme priznať, že máme menšiu krízu. Musíme ju zlomiť svojou vôľou a svojim chcením biť sa o výsledok."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce         2:5 (2:1,0:2,0:2)

Góly: 11. Bartík (Cibuľa.), 19. Lichanec (Uram, Števuliak) – 14. Klouda (Faith), 28. Faith (Klouda, Drotár), 37. Huňady (Voronov), 46. Čížek (Voronov), 60. Faith

Strely: 30:17

Tresty: 2:7 + Mezovský (LM) 10 min. OT, Števuliak (LM) 10 min. OT

Tréneri: Spišák - Tóth Š.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina – Krčula, Mezovský, Jabrocký, Cibuľa, Bartík – Nádašdi, Oravec, Števuliak, Lichanec, Uram – Kadlubiak, Oško, Gápa, Piatka, Laco – Marcinko, Lištiak, Brezniak

HK Dukla Michalovce: Okoličany – Dolgoš, Hančák, Drotár, Klouda, Faith – Kubát, Voronov, Banovský, Hinďoš, Luchnikov – Urban, Buraľ, Schnelly, Salnikov, Fedorko – Boboš, Shangin, Čižek, Faith, Jenčo

Rozhodca: Valach – Holienka, Vyšný