Konečne.

pridané: 18.02.2019

Fanúšikovia si konečne mohli víťazne zatancovať v zrekonštruovanej „Kôlničke“.

V prvej tretine boli naši chlapci aktívny. Dobre korčuľovali a napádali rozohrávku súpera. V 14.minúte sme mali možnosť si skúsiť presilovku, avšak tá nám nevyšla podľa predstáv a nedokázali sme sa dlhšie usadiť v útočnom pásme. Keďže hostia sa dostali do zakončenia iba sporadicky, prvá tretina skončila bez gólov.

Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej. Obidve mužstvá mali dobrý pohyb, ale aj dobré bránenie a tak šancí bolo ako šafranu na jednej či druhej strane. V 29.minúte sa diváci konečne dočkali úvodného gólu. V presilovke zobral na seba zodpovednosť Jakub Sukeľ a krásnym sólom spoza vlastnej bránky rozjasal prítomných divákov. Obaja brankári potom ale naďalej podávali stopercentný výkon a tak viac gólov sme nevideli.

Tretia tretina sa hrala v rýchlom slede. Hostia mali trošku navrch, predsa len, museli dobiehať gólové manko. Marek Šimko ale v našej bránke zatiahol roletu a šance, ktoré vznikli po chybičkách v našej defenzíve stopercentne zlikvidoval. Hostia sa dostali k hre bez brankára až v záverečných sekundách, no ani tá im nepomohla k dorovnaniu stavu, a tak sa konečne naši hráči dočkali víťazstva na domácom, zrekonštruovanom, zimnom štadióne.

V piatok nás čaká veľmi dôležitý zápas v Žiline.

52.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky                       1:0 (0:0,1:0,0:0)

Gól: 29. Sukeľ PP

Strely: 23:34

Tresty: 2:3 + Števuliak 10min Vrazenie

Presilovky: 1:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Šimko – Kurali, Suchý, Nádašdi, Nemec, Bača, Mezovský, Fereta, Droppa – Nechaj, Ro. Huna, Ri. Huna – J. Sukeľ, Oško, Uram – Žiak, Tamáši, Vybíral – Števuliak, Piatka, Uhrík

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Andersons, Henderson – Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Ondrušek