HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Prvý zápas v novej „Kôlničke“.

pridané: 02.02.2019

Prvý februárový deň sme konečne nastúpili vo vynovenej „Kôlničke“.

Už po necelých štyroch minútach sme však mohli prehrávať, keď sa po chybe obrany ocitol pred brankárom Šimkom Murček, ktorý sa nepresadil. Zaplnený štadión potešila akcia na opačnej strane, po tom čo Kriška našiel prihrávkou Sukeľa, ktorý sa proti Zalvinovi nepresadil. Záver prvej tretine patril našim hráčom. V 16.minúte strelil prvý gól novej „Kôlničky“  strelou od modrej Kurali, vzápätí sa strelecky presadil aj Žiak, po brejku dvoch proti jednému a nahrávke Roba Hunu. Vynikajúcej prvej tretine z našej strany chýbali iba ďalšie góly. A že šancí na ne veru bolo dosť.

V úvode prostrednej časti nevyužil veľkú šancu Kriška, čo o pár sekúnd potrestala Detva. So strelou Töröka si ešte Šimko poradil, no na následnú dorážku Puliša bol už náš brankár prikrátky. V závere druhej tretiny mohol vyrovnať stav stretnutia Žilka, lenže skvelým zákrokom sa predviedol Šimko.

Tretie dejstvo lepšie odštartoval opäť náš tím. Už po necelých tridsiatich sekundách zakončil Tamáši, no Zavilin bol pripravený. V 50.minúte mohol po spolupráci Tamaši - Uram skórovať druhý menovaný, lenže detviansky brankár udržal jednogólové manko. Skóre zápasu sa menilo v 53.minúte, po tom čo Hodgsonovu prihrávku využil Mclen. V 57.minúte sa nakoniec o všetkom rozhodlo. Najprv zahodili obrovskú šancu Žiak, keď nastrelil ľavú Zalavinovu tyčku, aby hostia sa následne dostali do protiútoku, ktorý gólovo zužitkoval Mat. Chovan.

„Kôlnička“ teda síce bola pokrstená prvým gólom v správnej bránke, víťazstvo to ale napriek tomu neprinieslo.

„MIKULÁŠ DO TOHO!!!“

 

Tipsport liga

48.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva              2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Góly: 16. Kurali (Čenka), 19. Žiak (Ro. Huna, Kriška) resp.  29. Puliš (Török, Sládok), 53. McLean (Hodgson), 58. Mat. Chovan (Gašpar)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Šimko – Kurali, Fereta, Bača, Nemec, Parobek, Mezovský, Droppa, Vybíral – Kriška, Ro. Huna, Žiak – Uram, Tamáši, Varga – Števuliak, Oško, J. Sukeľ – Nechaj, Uhrík, Čenka

HC 07 Detva: Zalivin – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Betker, F. Fekiač, Kuklev, Ďaloga, Jendroľ – Török, Murček, Puliš – Hodgson, Mclean, Žilka – Král. Mat. Chovan, Gašpar – Surový, V. Fekiač, Tibenský

 

Rozhodca: Snášel, Babic – Stanzel, Vincze

Diváci: 2680

 

 

Tomáš Paprčka