Ach, ten Poprad. + VIDEO

pridané: 16.01.2019

Ani tentokrát sme nedokázali poraziť nášho geograficky najbližšieho súpera.

Prvá tretina mala vynikajúce tempo. Hlavne naši útočníci sa snažili aktívne napádať súperových hráčov a rozbíjať im rozohrávku. To sa nám aj úspešne darilo, a mali sme šance. V 9.minúte zakončil prečíslenie dvoch proti jednému Kriška len do konštrukcie bránky. V 11.minúte Abdul sa bekhendom snažil prekvapiť Hollého, náš gólman bol však pozorný. V 12.imnúte v presilovke veľká šanca Vargu, a následne aj Sukeľa, ani toto však neviedlo ku gólom. Po prvej tretine tak bol stav bezgólový.

Druhá tretina bola poznačená vylúčeniami na našej strane v druhej polovici tretiny sadli na trestnú lavicu postupne Lenďák, Kriška, a Uhrík. Poprad bol v tejto tretine aktívnejší a častejšie mal puk na hokejkách. Aj naši chlapci sa však dostali do šancí či zakončenia. Zaujala strela Riša Hunu, či oslabovkový únik Jakuba Sukeľa. Keďže však nedokázali prekonať Vošvrdu a Hollý taktiež podržal naše farby , sme gól ani v druhej tretine nevideli.

Tretia tretina priniesla predsa len rozuzlenie tohto vyrovnaného stretnutia. Bohužiaľ, nie šťastné pre nás. V 45.minúte po nenápadnej strele od modrej čiary stihol Paukovček tečom pomýliť nášho brankára a ten už nestihol zareagovať na zmenu smeru puku a puk skončil v sieti. V druhej polovici tretej tretiny sme mali dve presilovky, dokázali sme si vytvoriť šance, zatlačiť súpera, avšak prekážka menom Vošvrda zostala neprekonaná. Brankár hostí nám, tak ako aj predchádzajúce zápasy bol najväčším súperom.  Z ľadu sme tak zišli s najtesnejšou prehrou o jeden gól.

V piatok cestujeme do Trenčína.

43.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad                          1:0 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 45. Paukovček

Strely: 30:41