Odveta s „Baranmi“.

pridané: 15.10.2018

Do druhej pätiny súťaže sme vstúpili odvetným zápasom s majstrovskou Banskou Bystricou.

Domáci nám mali čo vracať, však prvý zápas sezóny sme vyhrali na ich ľade po predĺžení a úspešne sme vstúpili do novej extraligovej sezóny. Odvtedy už ale pretieklo veľa vody dole Váhom, a „EŠKE“ sa v posledných zápasoch nedarí podľa našich predstáv. Dobre sme nezačali ani tento zápas. Už v tretej minúte otvorili domáci skóre, keď sa presadil navrátilec zo Slovana, Dávid Buc. V desiatej minúte si sadol na trestnú lavicu domáci Mihálik, naši chlapci ale nedokázali prekonať brankára domácich. Ako sa majú využívať presilové hry, nám domáci ukázali v 14.minúte, keď naše prvé vylúčenie Marshall využil na navýšenie skóre. To bolo pre prvú tretinu všetko.

V polovici zápasu sme v priebehu 29.minúty inkasovali dva rýchle góly a domáci „Barani“ tým definitívne zlomili zápas vo svoj prospech. Najprv Gabor a následne Sloboda vyhnali z bránky Hollého, ktorého nahradil Kyslitsyn. Ani ten si ale neudžal čisté konto. V 32.minúte ho v ďalšej presilovke prestrelil Higgs. Naši hráči sa presadili až v 36.minúte, keď Heikkila zmiernil náskok domácich.

Krátko po úvodnom buly tretej tretiny, v 42.minúte sa presadil Lištiak a znížil na rozdiel troch gólov. Domáci ale v 44.minúte zásluhou Sýkoru navýšili vedenie. V 50.minúte uzavrel svojim druhým gólom v zápase skóre Higgs a zápas sa už prakticky len dohral do záverečného klaksónu. Tento zápas nám vôbec nevyšiel, a naši chlapci budú musieť čo najskôr zastaviť negatívnu sériu.

V piatok sa predstavíme o 18:00 na ľade Zvolena. Chlapci budú mať teraz trošku času zregenerovať a veríme, že druhý zápas pod Pustým hradom v krátkom slede dopadne pre nás pozitívne.

12.kolo

HC 05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš       7:2 (2:0,3:1,2:1)

Góly: 3. Buc (Varga, Faille), 14. Marshall (Faille) PP, 29. Gabor (Miller), 29. Sloboda (Török), 32. Higgs (Faille, Ďatelinka) PP, 44. Sýkora (Török, Buc), 50. Higgs (Török) – 36. Heikkila (Huna Róbert, Lichanec), 42. Lištiak (Sukeľ, Oško)

Strely: 38:26 (13:9,17:9,8:8)

Tresty: 4:5 + Bača (LM) 10min Hrubosť

Presilovky: 2:0

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Miller, Marshall, Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Sloboda, Kupec, Giľák – Šťastný, Faille, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Selleck, Buc, Varga

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Kislitsyn) – Nádašdi, Bača, Kurali, Fereta, Korím, Mezovský, Nemec, Lištiak – Heikkila, Huna Richard, Huna Robert – Števuliak, Piatka, Lichanec – Žiak, Uhrík, Vybíral – Uram, Oško, Sukeľ

Rozhodcovia: Orolín, Rencz – Šoltés, Soltész

Diváci: 2 301