S reprezentačnou dvadsiatkou za jeden bod + FOTO

pridané: 15.11.2015

Na Liptov prišiel kvalitný súper s výborným pohybom. Naši mladí reprezentanti sú korčuliarsky dobre pripravení.

Hráči hostí hrali agresívny hokej, pristupovali k domácim hráčom a sťažovali im tak rozohrávku. V 4. minúte si vytvorili domáci tlak. Uram pekne nahral Piatkovi pred bránu. V poslednej chvíli ho Galis zahákoval. Liptáci v presilovke neuspeli. Do vedenia šli ako prví hostia. V presilovke sa trafil Ivanič, ktorý dorazil Milého strelu od modrej. V 11. minúte Struška tečoval Nádašdiho strelu a Hrenák s námahou vyrazil. V 18. minúte sa predviedli znova hostia, Dovina vytiahol dobrý zákrok. V 19. minúte domáci vyrovnali. Po buly sa dostal k puku Laco, obkorčuľoval bránku a poslal puk pred Hrenáka, kde bol Gápa s Piatkom. V skrumáži sa nakoniec najlepšie zorientoval Gápa a dotlačil puk za bránkovú čiaru. V poslednej minúte mali domáci ešte šancu na strelenie ďalšieho gólu. Do šatní sa išlo za vyrovnaného stavu.

V druhej tretine sa stále hral rýchly hokej hore-dole, šance však prichádzali sporadicky. Veľkú šancu mal Marcinko, ktorý sa v 27. minúte rútil na brankára, gól nedal, a ani puk, ktorý zostal osamotený pri Hrenákovi sa nepodarilo domácim dotlačiť do siete. Hostia mali sériu presiloviek, ale nedokázali sa usadiť v pásme a domáci prežili bez ujmy. Piatka a po ňom aj Lištiak mohli dokonca v oslabovkách streliť gól po nepresnostiach mladíkov. Domáci prežili aj oslabovku o dvoch hráčov, a keď Dovina v poslednej minúte vytiahol dobrý zákrok, bolo po štyridsiatich minútach stále vyrovnané.

V  tretej tretine dali Liptáci mladým reprezentantom znova šancu skórovať v početných výhodách, ale hostia ponúknutú šancu nevyžili aj vďaka pozornému Dovinovi. Aj domáci dostali šancu na presilovkový gól, no Lichanec svoju šancu nevyužil. V 55. minúte, Ivan Oško, nešťastne fauloval Milého pri tlaku tretej formácie domácich a za faul do oblasti hlavy a krku inkasoval trest do konca stretnutia. Mladíci presilovku nevyužili aj vďaka dobrej hre v oslabení v podaní domácich hráčov. Stretnutie dospelo do predĺženia.

V predĺžení diváci okrem šance hostí v poslednej minúte nevideli veľa šancí. Zápas rozuzlili až samostatné nájazdy. Cibuľa, Studenič, Laco, Tatár ani Lištiak neuspeli proti brankárom. Rozhodol až posledný nájazd, ktorý zrealizoval Koch a strelou švihom medzi nohy Dovinu určil víťaza.

Na Liptove sme dnes videli bojovný zápas, v ktorom sa veľa korčuľovalo a s množstvom osobných súbojov. Šťastnejšie z neho vyšli nakoniec mladíci z reprezentácie. Prajeme im veľa šťastia na medzinárodnej scéne.

Ivan Droppa:

"Mladíci dobre korčuľovali a hrali v defenzíve snaživo. My sme nepodali optimálny výkon. Chýba nám ľahkosť. Zdá sa mi, že nás reprezentačná prestávka pribrzdila. Musíme sa znova rozbehnúť. Keby sme premenili šance v prvej tretine, mohol to byť iný zápas. Trápime sa s koncovkou."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Orange 20           1:2 sn (1:1,0:0,0:0 - 0:0,0:1)

Góly: 19. Gápa (Laco, Piatka) – 8. Ivanič(Milý) PP, rozh. náj. Koch

Strely: 34:28

Tresty: 7:5 + Oško I. 5+DKZ

Tréneri: Spišák - Bokroš

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina- Mezovský, Krčula, Marcinko, Cibuľa, Bartík- Nádašdi, Burzala, Jabrocký, Lichanec, Uram- Gápa, Piatka, Laco, Kadlubiak, I.Oško- Oravec, Lištiak, P. Oško, Struška

HK Orange 20: Hrenák- Koch, Meliško, Hrušík, Ondruš, Briestenský- Sloboda, Jendroľ, Galis, Holešínsky, Studenič- Moravčík, Ivanič, J. Sukeľ, Sadecký, Milý- Košecký, Tatár, Klenko, Surový

Rozhodca: Štefík- Frimmel, Mráz