HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Laco vystrelil proti Prešovu tri body + FOTO

pridané: 13.11.2015

Liptáci po dvoch zápasoch bodovali naplno.

Už po šestnástich sekundách sa Bartík ocitol pred brankárom Martonom, ale neuspel. Liptáci sršali aktivitou, ale ich útoky končili na obrane hostí. Hostia po svojej prvej návšteve v tretine Liptákov viedli. Halás švihom prekonal Dovinu. Domáci sa ale nenechali rozhodiť a dobýjali bránku Prešova. Na konci deviatej minúty putovali na trestnú lavicu naraz dvaja hráči hostí, a domáci tak mali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Lichancov útok sa nasťahoval do tretiny hostí, ale dlho sa nikto nevedel odhodlať k streľbe. Až po návrate potrestanej dvojice sa po Nádašdiho strele dostal po skrumáži k puku Uram a vyrovnal. Aktívnejší domáci, ktorí prestrieľali Šarišanov v prvej tretine, ale už ďalší gól nepridali a stav po prvej tretine tak bol vyrovnaný.

Druhá tretina bola vyrovnaná a bojovná. V 24. minúte Dovina dobre zasiahol po strele prešovského hráča. V 27. minúte domáci viedli. Nádašdi si nakorčuľoval medzi kruhy, kde mu Uram poslal nahrávku a skúsený obranca popod lapačku prekonal Martona. V 32. minúte bolo znova vyrovnané. Presilovú hru využil Valentín a začínalo sa tak odznova. Nepresnosti na oboch stranách  nedovolili ani jednému mužstvu dostať sa na dlhší čas do útočnej tretiny, a tak aj po druhej tretine bol stav vyrovnaný.

V tretej tretine Liptáci našli strelca. Laco sa najprv dokázal presadiť v 42. minúte, keď potiahol puk po ľavej strane, a aj keď spolu s ním korčuľoval do pásma Patrik Oško, ktorý v priebehu druhej tretiny nahradil v treťom útoku Lištiaka, odhodlal sa k strele a tá si pomedzi nohy brankára našla cestu do siete. Liptáci mali možnosť štvorminútovej presilovky pri vylúčení Šechného, gól sa im ale nepodarilo streliť. Potom si presilovku vyskúšali aj hostia, ale ani oni v početnej výhode neuspeli. V 54. minúte už hostia dokázali vyrovnať. Prokop poslal peknú prienikovú nahrávku spoza bránky na modrú čiaru nakorčuľovanému Halásovi, ktorý vletel pomedzi obrancov do pásma a v nájazde si vychutnal Dovinu. Mužstvá sa potom strážili a šance sa rodili ťažko. V 58. minúte predsa len padol gól. Laco získal za Martonovov bránkou puk a snažil sa ho poslať pred bránku. Nastrelil  na časť  brankárovej výstroje hostí a puk sa odrazil za čiaru. Domáci útočník poslal Liptákov do vedenia, ktoré si už domáci umnou hrou postrážili a pripísali si dôležité víťazstvo.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Prešov Penguins             4:3 (1:1,1:1,2:1)

Góly: 11. Uram (Marcinko, Nádašdi), 27. Nádašdi (Uram, Marcinko), 42. Laco (Piatka), 58. Laco – 5. Halás (Pitka), 32. Valentín (Fajčák, Torok), 54. Halás (Prokop, Pitka)

Strely: 40:29

Tresty: 4:6

Tréneri: Spišák - Vodila

MHK 32 Liptovský Mikuláš:

Dovina – Krčula, Mezovský, Jabrocký, Cibuľa, Bartík – Nádašd, Burzala, Marcinko, Lichanec, Uram – Kadlubiak, I. Oško, Gápa, Piatka, Laco – Oravec, Lištiak, P. Oško, Struška

HC Prešov Penguins:

Marton – Novický, Tkáč, Halás, Sabol, Kohutiar – Valentín, Obšut, Fajčák, Šechný, Torok – Pitka, Nitriansky, Dancsak, Prokop, Chalupa – Han, Pulščák, Kivader, Tartaľ

Rozhodcovia: Majling – Peterka, Ševčík

Diváci: 528