HK Dukla Trenčín
HK Rysy

V sieti Považskej Bystrice deväť gólov! + FOTO

Proti súperovi z Považia sme excelovali.

Liptáci na domácom ľade od začiatku stretnutia dominovali. Priebeh prvej tretiny ukázal kvalitatívny rozdiel medzi tímami. Gólový účet stretnutia otvoril už v tretej minúte Števuliak strelou hneď po buly, ktorá skončila za chrbtom brankára. Domáci neúnavne dobíjali bránu súpera a v 11. minúte druhá päťka zakončila svoju exhibíciu gólom Lichanca, nahrávky si pripísali Uram so Števuliakom, ale do akcie pred gólom sa zapojili všetci domáci hráči na ľade. O dve minúty bol rozdiel trojgólový. Cibuľa sa s Bartíkom rútili na osamoteného  obrancu Považanov a starší z dvojice útočníkov nezištne nahral Bartíkovi a ten už nemal ťažkú prácu - 3:0. V 15. minúte hostia znížili, keď po nenápadnej strele od pravého mantinelu ľahký teč  prekvapil Dovinu. Domácich to však nerozhádzalo a v 18. minúte znova skórovali. Nakorčuľovaný Laco dostal v strednom pásme puk, po pravej strane vošiel do pásma, odtiaľ sa natlačil  pred brankára a aj keď tiesnený obrancom, usmernil puk do siete. V šatni Liptákov tak panovala počas prvej prestávky pohoda.

Od začiatku druhej tretiny siahol tréner Spišák k pár zmenám. Dovinu nahradil v bránke Pravda a odbil si tak premiéru v súťažnom zápase. Krčulu v prvej obrane nahradil Oško.  V 26. minúte padol ďalší gól. Marcinko zobral puk, obkorčuľoval poza bránku a zasunul puk do prázdnej brány. Liptáci sa bavili hokejom. Dobrú šancu mal po Števuliakovej nahrávke Uram. V 36. minúte nastrelili hostia brvno Pravdovej brány. Skóre sa však nemenilo. V 37. minúte však už áno. A to hneď dva krát. Najprv Piatka dorazil Jabrockého strelu a o pár sekúnd nato si Nádašdi, ktorého krásne našiel medzi kruhmi Uram, počkal na pohyb brankára a vyslal nechytateľnú strelu pod brvno. V 40. minúte mal ešte Jabrocký v presilovke tutovku, ale nedokázal skórovať. Po druhej tretine tak svietil na tabuli stav 7:1.

V záverečnej tretine  si domáci stále vytvárali príležitosti ako napríklad Gápa v 54. minút,  keď sa snažil z ľavej strany vytiahnuť brankára cez os ihriska a  poslať puk medzi betóny, ale zámer mu nevyšiel. V 57. minúte predviedol dobrý zákrok aj domáci brankár Pravda, keď ramenom vyrazil nepríjemnú strelu hosťujúceho útočníka. V poslednej dvojminútovke nakoniec padli ešte tri góly. Burzala umiestnil po kombinácii druhej päťky puk medzi betóny Mikoláša a domáce gólové skóre uzavrel Cibuľa, keď tečoval Jabrockého strieľanú prihrávku. Gólový účet stretnutia však uzavreli hostia, keď sa peknou kľučkou uvoľnil popri domácom obrancovi Dubeň a nedal Pravdovi šancu strelou do pravého vinkla.

Diváci sa tak znova tešili so svojimi miláčikmi z trojbodového zisku. Videli pekné góly po pekných či už samostatných akciách, alebo kombináciách viacerých hráčov.

Róbert Spišák:

"K zápasu sme pristúpili zodpovedne. Zápas sme mali od začiatku v rukách. Vypracovali sme si veľa gólových príležitostí, ktoré sa nám darilo zväčša premieňať. Som rád že hráči hrali do konca stretnutia a aj pre oko diváka, potešili našich fanúšikov veľkou porciou gólov. Zápas sa nevypustil a aj keď už potom možno boli niektoré prihrávky zbytočné, to niekedy patrí k tomu. Priestor dnes dostali všetci hráči na lavičke. "

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 95 Považská Bystrica      9:2 (4:1,3:0,2:1)

Góly a asistencie: 3. Števuliak (Uram, Lichanec), 11. Lichanec (Uram, Števuliak), 13. Bartík (Cibuľa, Marcinko), 18. Laco (Nádašdi), 26. Marcinko (Cibuľa), 37. Piatka (Jabrocký, Laco), 37. Nádašdi (Uram), 58. Burzala (Lichanec, Števuliak), 59. Cibuľa (Števuliak) – 15. Holák (Rufati), 60. Dubeň (Čičala)

Strely: 61:18

Vylúčený: 1:5 + Hriňa (PB) 10min. OT

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina (20. Pravda) – Krčula, Mezovský, Marcinko, Cibuľa, Bartík – Nádašdi, Burzala, Števuliak, Lichanec, Uram – Kadlubiak, Oravec, Jabrocký, Piatka, Laco – Oško, Brezniak, Gápa

HK 95 Považská Bystrica: Buliš – Hriňa, Klačko, Holák, Rufati, Hudec – Prášek, Teska, Čičala, Rosenberg, Paleček – Dubeň, Vatrt, Kožúrik, Kubín, Michálek

Rozhodca: Tornay – Vyšný, Wolf